Zbliża się XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej

Burmistrz i Rada Miasta Zgorzelec zapraszają na XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej Zgorzelec 2024, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca, w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Tegoroczna edycja Festiwalu zbiega się z 75. rocznicą przyjazdu drugiej emigracji Greków do Europa-Miasta Zgorzelec-Görlitz

You are currently viewing Zbliża się XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej

Zgorzelec po raz kolejny małą Helladą! W jeden z lipcowych weekendów miastem znów zawładnie muzyka, która co roku wprowadza mieszkańców w grecki klimat. Liczymy mocno, że przypadnie on do gustu również tym, którzy zawitają do Zgorzelca w czasie tegorocznych wakacji.

XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu to przede wszystkim koncerty w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury, które odbędą się w dniach 20 i 21 lipca. W oba te dni w godzinach od 16:00 do 22:30 wystąpią zespoły i wykonawcy zarówno greckiej, jak i polskiej sceny muzycznej.

W sobotę usłyszymy zespół EPOMENI i grupę ELLINIKI KARDIA. Ze swoimi recitalami na scenie pojawią się także MARIUSZ KALAGA z zespołem MUZYCZNY KOKTAIL oraz LIVA URANIA i JORGOS PAPAISIDOROU z zespołem.

Sobotnie gwiazdy wieczoru to:

  • godz. 20:00 NIKOS RUSKETOS z grupą ORFEUSZ
  • godz. 21:00 Zespół BUDKA SUFLERA – obchodzący 50-lecie istnienia

W niedzielę zachęcamy do posłuchania uzdolnionych wokalistów biorących udział w Konkursie Grand Prix Festiwalu. Uczestnicy zaśpiewają dla nas zarówno greckie, jak i polskie utwory. Jury wybierze zwycięzców, którzy otrzymają nagrody pieniężne.

Ponadto na scenie amfiteatru pojawią się zespół MITHOSAGNIESZKA CHRZANOWSKA i SOKÓŁ ORCHESTRALIVA URANIA i JORGOS PAPAISIDOROU z zespołem oraz PIOTR KUŹNIAK z zespołu Trubadurzy. Tego dnia gwiazdą wieczoru będzie zespół NADIJA, który wystąpi o godz. 21:00.

 

 

Koncerty poprowadzą:

Zofia Czernicka – polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka, Dariusz Świątkowski – czyli „Pan od muzyki” oraz Nikos Rusketos – gospodarz festiwalu.

Nie zapominajmy, że Festiwal Piosenki Greckiej to także imprezy towarzyszące, rozpoczynające się już w piątek, 19 lipca:

  • godz. 17:30 Otwarcie wystawy Kolory Prawosławia oraz Grecy Zgorzelca, MDK – wstęp wolny
  • godz. 18:00 – spotkanie autorskie z muzykiem i kompozytorem Nikosem Filaktosem, MDK – wstęp wolny
  • godz. 19:45 Uroczystość przed obeliskiem, Bulwar Grecki
  • godz.20:30 Biesiada Grecko ‐ Polska, Tawerna Naoussa (impreza za zaproszeniami i biletami wstępu)

Zapraszamy serdecznie!

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza.

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama