ZAWIDÓW – Uczniowie z Zawidowa będą podróżować i poznawać Polskę

Zamek Bolków, Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, Sudecka zagroda edukacyjna – te i wiele innych atrakcyjnych miejsc na mapie Polski odwiedzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie. Wszystko za sprawą rządowego pogramu pn. „Poznaj Polskę”, będącego częścią Polskiego Ładu, na który gmina pozyskała prawie 59 tysięcy złotych.

You are currently viewing ZAWIDÓW – Uczniowie z Zawidowa będą podróżować i poznawać Polskę

Prawie 59 tysięcy złotych udało się pozyskać Miastu na organizację 6 wycieczek szkolnych, w których udział wezmą wszystkie dzieci z zawidowskiej podstawówki. Dla najmłodszych klas zaplanowano wycieczki jednodniowe, dla starszych trzydniowe.

Uczniowie klas I-III odwiedzą: majestatyczny zamek w BolkowieStarą Kopalnię – Centrum Nauki i Sztuki w WałbrzychuSudecką zagrodę edukacyjną – nowoczesne interaktywne miejsce wiedzy o przeszłości Ziemi, Zamek Grodno – jedną z najważniejszych i najlepiej zachowanych warowni na terenie Dolnego Śląska, Magiczną Pławną (niedaleko Lwówka Śląskiego) – świat sztuki, baśni i legend.

 

 

Jak już wspominaliśmy starsi uczniowie pojadą na trzydniowe wycieczki. Pierwsza odbyła się w kwietniu, a pojechali na nią uczniowie z klas VII I XIII. Młodzież odwiedziła wówczas Warszawę i Łódź. Dla młodszych klas zaplanowano z kolei wyjazd do Torunia.

Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Źródło: zawidow.eu

Loading

Reklama
Reklama