ZAWIDÓW – Dzień Edukacji Narodowej

W miniony piątek tj. 13 października 2023 w sali sportowej Dzień Edukacji Narodowej świętowały wspólnie dwie placówki Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole Publiczne w Zawidowie. Uroczystość uświetniły występy zarówno uczniów, jak i przedszkolaków.

You are currently viewing ZAWIDÓW – Dzień Edukacji Narodowej

Wszystkich obecnych powitały Joanna Łuczko, dyrektor SP w Zawidowie oraz Wiesława Marszał, dyrektor Przedszkola Publicznego. Obie panie podziękował nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty za poświęcenie i zaangażowanie w codzienną pracę.

Przypomniały również, że tegoroczne obchody są zupełnie wyjątkowe z okazji 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej – prekursorską instytucję, niemającą odpowiednika w ówczesnej Europie.

Głos zabrał także Burmistrz Miasta, Robert Łężny, który życzył uczniom, aby korzystali jak najlepiej ze zdobytej wiedzy i chętnie po nią sięgali. Podziękował także nauczycielom za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń zawidowian.

 

 

Uroczystość uświetniły występy zarówno uczniów, jak i przedszkolaków. Uroczystą akademię w całości poprowadzili uczniowie ze SP w Zawidowie. Dzieci swoją wdzięczność i szacunek do kadry pedagogicznej wyraziły na wiele sposobów – recytując wiersze, prezentując układy taneczne i utwory muzyczne. W ten sposób przeprosiły też za całoroczne za psoty i figle. Każdy z nauczycieli doczekał się także zabawnej wzmianki o sobie w formie fraszki, co sprawiło że na twarzach nauczycieli zagościł uśmiech i radość.

Podczas akademii pojawiły się także występ jednej z młodszych grup przedszkolnych. Te, w specjalnie przygotowanych na ten dzień strojach, pokazały widowi jak piękna i radosna potrafi być jesień.

Pracownikom szkoły i przedszkola życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Źródło: zawidow.eu

Loading

Reklama
Reklama