Zatrzymani po policyjnych pościgach

Zatrzymano dwoje kierujących, którzy zlekceważyli nadawane im sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdów i podjęli ucieczkę.

You are currently viewing Zatrzymani po policyjnych pościgach

Dwoje kierujących chciało uniknąć kontroli drogowej i nie zatrzymali swoich pojazdów pomimo nadawanych im sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po krótkich pościgach zostali zatrzymani.

Pierwszy wpadł w ręce policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy. Okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierował pojazdem marki Peugeot będąc pod wpływem narkotyków oraz wbrew decyzji sądu o zakazie prowadzenia samochodów.

 

 

Drugą z zatrzymanych, tym razem przez policjantów z Rewiru Dzielnicowych komendy w Zgorzelcu, była równolatka poprzednika, która prowadziła pojazd marki Land Rover w stanie nietrzeźwości. Jak pokazało badanie alkomatem miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama