Zaczynamy Street Art na pograniczu!

Już w najbliższy piątek, 5 lipca, koncertem grupy AQuartet rozpoczniemy cykl bezpłatnych wydarzeń kulturalnych „Street Art na pograniczu”, które towarzyszyć nam będą do końca wakacji i jeden dzień dłużej ! Zapraszamy na plenerowe spotkania z muzyką i teatrem.

You are currently viewing Zaczynamy Street Art na pograniczu!
plakat B1.cdr

„Street Art na pograniczu” to cykl otwartych, bezpłatnych wydarzeń plenerowych, współorganizowanych przez Urząd Miasta Zgorzelec i spółkę Kulturservice Görlitz w ramach projektu pn. „20 LAT RAZEM W UE!”.

Program wakacyjnych spotkań z muzyką i teatrem ulicznym podzielono na dwa bloki tematyczne – Piątkowe Granie Na Trawie i Teatr w Plenerze:

 Gośćmi Piątkowego Grania Na Trawie, czyli muzycznych wieczorów na skwerze im. ks. Jerzego Popiełuszki będą:

 • 5 lipca: Grupa AQuartet z programem „Legendy Polskiego Rocka”
 • 12 lipca: Anna Nguyen z zespołem i programem „2000s hits”
 • 26 lipca: Anna Lipiak z recitalem fortepianowym
 • 2 sierpnia: Zespół Blue Bossa, który przywiezie do Zgorzelca brazylijskie i jazzowe rytmy
 • 9 sierpnia: TOP! Orkiestra Na Dużym Rowerze – unikalna, jedyna w swoim rodzaju orkiestra…rowerowa
 • 16 sierpnia: Paulinka Cynkar z zespołem – Tribute to Whitney Houston

Wszystkie koncerty będą się rozpoczynać o godz. 19.00. W przypadku niepogody koncerty odbędą się w Miejskim Domu Kultury.

Teatr w Plenerze, czyli spektakle teatralne:

w parku im. Ignacego Paderewskiego:

 • 14 lipca: „Ristorante”, pełen latających warzyw, słodkich tortów i fajtłapowatych kelnerów spektakl komediowy znakomitego Teatru Na Walizkach
 • 27 lipca: „Cyrkowa Podróż”, nawiązujący do tradycji objazdowych grup cyrkowych i teatralnych z czasów komedii dell arte, autorski spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kubika

w Amfiteatrze miejskim przy ul. Parkowej:

 • 10 sierpnia: TOP!  „Arcadia”, wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, inspirowany poezją Tadeusza Różewicza spektakl o życiu i wszystkich jego etapach, w wykonaniu znakomitego krakowskiego Teatru KTO

w przestrzenie miejskiej (dokładna lokalizacja wkrótce):

 • 17 sierpnia:  Przedstawienie „In Blue” będące udanym połączeniem teatru pantomimy, tańca, cyrku i happeningu. Familijny spektakl Teatru AKT zabiera widzów w podróż do krainy wyobraźni, na spotkanie z nimfami, syrenami, konikami wodnymi i innymi baśniowymi stworami.
 • 1 września:  Pełen śpiewu i tańca „Wodewil Warszawski”, spektakl Teatru Pijana Sypialnia, który wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Zachwycające widowisko zabiera widzów w przedwojenne czasy, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie.

Projekt pn. „20 LAT RAZEM W UE!” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2021-2027.

 

 

Piątkowe Granie Na Trawie | skwer im. ks. Jerzego Popiełuszki

5 lipca: Grupa AQuartet z programem „Legendy Polskiego Rocka”

12 lipca: Anna Nguyen z zespołem i programem „2000’s hits”

26 lipca: Anna Lipiak z recitalem fortepianowym

2 sierpnia: Zespół Blue Bossa, który przywiezie do Zgorzelca brazylijskie i jazzowe rytmy

9 sierpnia: TOP! Orkiestra Na Dużym Rowerze – unikalna, jedyna w swoim rodzaju orkiestra…rowerowa

16 sierpnia: Paulina Cynkar z zespołem – Tribute to Whitney Houston

Wszystkie koncerty będą się rozpoczynać o godz. 19:00. W przypadku niepogody koncerty odbędą się w Miejskim Domu Kultury.

Teatr w Plenerze

w parku im. Ignacego Paderewskiego:

14 lipca: „Ristorante”, pełen latających warzyw, słodkich tortów i fajtłapowatych kelnerów spektakl komediowy znakomitego Teatru Na Walizkach

27 lipca: „Cyrkowa Podróż”, nawiązujący do tradycji objazdowych grup cyrkowych i teatralnych z czasów komedii dell arte, autorski spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kubika

w Amfiteatrze miejskim przy ul. Parkowej:

10 sierpnia: TOP!  „Arcadia”, wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, inspirowany poezją Tadeusza Różewicza spektakl o życiu i wszystkich jego etapach, w wykonaniu znakomitego krakowskiego Teatru KTO

w przestrzenie miejskiej (dokładna lokalizacja wkrótce):

17 sierpnia: Przedstawienie „In Blue” będące udanym połączeniem teatru pantomimy, tańca, cyrku i happeningu. Familijny spektakl Teatru AKT zabiera widzów w podróż do krainy wyobraźni, na spotkanie z nimfami, syrenami, konikami wodnymi i innymi baśniowymi stworami.

1 września: Pełen śpiewu i tańca „Wodewil Warszawski”, spektakl Teatru Pijana Sypialnia, który wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Zachwycające widowisko zabiera widzów w przedwojenne czasy, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie.

 

Projekt pn. „20 LAT RAZEM W UE!” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2021-2027.

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama