XXVI Impreza na Orientację

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Zgorzelcu zaprasza na coroczną Imprezę na Orientację. Dwudziesta szósta edycja, odbędzie się w sobotę 30 września w Zgorzelcu. Bazą zawodów będzie ponownie teren zmodernizowanego placu zabaw na Zalewie Czerwona Woda.

You are currently viewing XXVI Impreza na Orientację

W marszu na orientację mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli. Startują w nich zawodnicy z województwa dolnośląskiego i mają rangę zawodów wojewódzkich, zaliczanych do Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.

Są to marsze (a nie biegi) na orientację dla dzieci, młodzieży, juniorów i dorosłych. Zawody takie polegają na tym, że w zespołach 1-2 -osobowych (w kat. dziecięcej nawet 3-osobowych, a dla początkujących do 5 osób), w pewnych odstępach czasowych wychodzi się z mapą na trasę w poszukiwaniu zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Swoją obecność w tych punktach potwierdza się na karcie startowej. Mapy w zależności od kategorii wiekowej są mniej lub bardziej utrudnione. Gdyby ktoś miał ochotę spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, a jeszcze nigdy nie brał udziału w marszach na orientację zapraszamy na trasę dla początkujących — podkreśla Urszula Białach, kierownik zawodów.

Szczegóły w załączonym regulaminie zawodów

 

 

Program imprezy – 30.09.23 – sobota

  • od godz. 8.30 – przyjmowanie uczestników w bazie imprezy, wydawanie materiałów startowych bez możliwości dodatkowych zgłoszeń
  • 9.00 – otwarcie zawodów i odprawa techniczna
  • 9.30– start – godz.”0” we wszystkich kategoriach
  • ok. 13.00 – 14.00 – obiad w bazie imprezy
  • ok. 16.00 – zakończenie zawodów

Zgłoszenia

Do 25 września 2023 r. (termin otrzymania zgłoszenia, a nie wysłania) pod e-mail: ubialach@wp.pl z podaniem ilości osób i zespołów w poszczególnych kategoriach.

Wpisowe we wszystkich kategoriach wynosi 30 zł. Członkowie PTSM po okazaniu legitymacji PTSM z aktualnym znaczkiem uzyskują ulgę w wysokości 5 zł od kwoty wpisowego. Wpisowe będzie można wpłacić w bazie zawodów.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Zgorzelec, Gminy Zgorzelec, Województwa Dolnośląskiego.

Załączniki

regulamin

(0.99mb)

Loading

Reklama
Reklama