Wystartowała druga edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking

W miniony weekend ruszyła druga edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

You are currently viewing Wystartowała druga edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking

Inauguracja tegorocznej edycji  wydarzenia miała miejsce w parku miejskim w Radwanicach. Festiwal zakończy się w październiku przy obiekcie Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, zamykając serię wydarzeń, które odbędą się w różnych lokalizacjach województwa dolnośląskiego. Dzięki współpracy i wsparciu lokalnych samorządów Festiwal mógł przyjąć tak szeroki zasięg i stać się dostępny dla mieszkańców różnych regionów.

Harmonogram wydarzeń 2024

Dolnośląski Festiwal Nordic Walking 2024 obejmuje osiem edycji, z których każda odbędzie się w innej lokalizacji, co pozwala na uczestnictwo mieszkańcom całego województwa:

 • 29.06 Radwanice
 • 13.07 Ręczyn Zalew Witka – Zgorzelec
 • 27.07 Głogów
 • 03.08 Ścinawa
 • 17.08 Legnica
 • 31.08 Prochowice
 • 15.09 Grębocice Obiszów
 • 05.10 Jakuszyce

Adresatami projektu są wszyscy chętni – dorośli, dzieci i młodzież. Każda edycja Festiwalu przyciąga setki uczestników, którzy pragną spędzić czas aktywnie i w przyjaznej atmosferze. Organizator przewiduje uczestnictwo ponad 2000 osób we wszystkich edycjach tegorocznego wydarzenia.

 

 

Program Dolnośląskiego Festiwalu Nordic Walking

Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji i zajęć:

 • Szkolenie z techniki nordic walking dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, realizowane przez wykwalifikowanych instruktorów Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking – to doskonała okazja, aby nauczyć się poprawnej techniki i czerpać maksimum korzyści z tej formy aktywności fizycznej.
 • Zawody Mini Nordic Walking dla dzieci do 8 roku życia na dystansie 400 m – to świetny sposób na zaszczepienie miłości do sportu już od najmłodszych lat.
 • Rodzinny Rajd Nordic Walking na dystansie 2,5, 5 i 10 km dla dzieci, młodzieży i dorosłych promujący aktywność fizyczną jako doskonałą formę spędzania czasu w gronie najbliższych.

Wśród uczestników każdej edycji zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody w formie m.in. sprzętu, odzieży sportowej, akcesoriów sportowych, elektronicznych, a także profesjonalne kije do nordic walking. Każdy uczestnik otrzyma medal okolicznościowy. Zabezpieczony zostanie również posiłek regeneracyjny dla uczestników projektu.

Głównymi sponsorami wydarzenia są Eko Partner, INTERFERIE S.A. oraz Zgorzelecki Klaster Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej. Partnerzy wspierający to Staropolanka, PeBeKa S.A., Koleje Dolnośląskie, PKS LUBIN S.A. oraz Miasto Zgorzelec.

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama