Wszystkich Świętych 2023 – organizacja ruchu i bezpłatna komunikacja

W Dniu Wszystkich Świętych w rejonie zgorzeleckich cmentarzy: wojskowego i komunalnego obowiązywać będzie świąteczna organizacja ruchu. Na cmentarz będzie też można dojechać specjalną, bezpłatną linią autobusową.

You are currently viewing Wszystkich Świętych 2023 – organizacja ruchu i bezpłatna komunikacja

Policja i Urząd Miasta Zgorzelec apelują do mieszkańców, aby – o ile to tylko możliwe – nie wybierali się na cmentarz własnymi samochodami.

Pozwoli to uniknąć korków i umożliwi dojazd wszystkim, którzy z racji wieku lub niepełnosprawności, nie mogą dotrzeć na groby bliskich inaczej, niż samochodem czy taksówką.

Ci, którzy zdecydują się pozostawić samochód w domu, mogą skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej i dojechać na cmentarz specjalną linią autobusową C (specjalne kursy).

Bezpłatna komunikacja miejska zostanie wprowadzona na okres od 30 października do 2 listopada. Uruchomiona Linia C kursować będzie na podstawie rozkładów jazdy dla linii nr 4 dla sobót, niedziel oraz dni wolnych od pracy.

 

 

Dodatkowo 1 listopada zostaną dodane kursy linii:

 • 15:30 z Tylic na cmentarz (16:00)
 • 16:30 z Tylic na cmentarz (17:00)
 • 17:30 z Tylic na cmentarz (18:00)
 • 16:00 z cmentarza do Tylic (16:30)
 • 17:00 z cmentarza do Tylic (17:30)
 • 18:00 z cmentarza do Tylic (18:22)

Aby ułatwić podróżowanie, rozkłady jazdy linii C zostaną dodane 29 października w serwisie zgorzelec.kiedyprzyjedzie.pl. – nowej, przydatnej usłudze dla wszystkich podróżujących zgorzelecką komunikacją miejską. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie mobilną aplikację „Kiedy przyjedzie” aby uzyskać bezpłatny dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku sieci komunikacji miejskiej w Zgorzelcu oraz do całego rozkładu jazdy!

Więcej o systemie na stronie bus.zgorzelec.eu lub stronie miasta

Tym, którzy muszą pojechać na cmentarz samochodem, przypominamy:

 • W okresie Wszystkich Świętych, na całej długości ul. Boh. II AWP w kierunku centrum obowiązuje zakaz zatrzymywania się.
 • Przy wejściu głównym na cmentarz, tj. bramie od ul. Boh. II Armii WP, zostanie wyznaczone miejsce przystankowe (nie postojowe) dla taksówek i samochodów przywożących osoby starsze i niepełnosprawne. W miejscu tym, możliwe będzie wysadzenie lub zabranie pasażerów bez możliwości dłuższego postoju.
 • Przy cmentarzu i w jego okolicy zostaną wyznaczone dodatkowe, oznakowane miejsca parkingowe. Informacji na temat miejsc parkingowych udzielać będzie policja.

Handel, toalety, sprzątanie:

 • Handel zniczami i kwiatami będzie możliwy wyłącznie w wyznaczonych miejscach, a dostawy towaru na stoiska możliwe będą tylko w ustalonych wcześniej porach.
 • Na cmentarzu zostaną ustawione toalety typu Toi-Toi. Otwarte będą też toalety w budynku kaplicy.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej będzie monitorowało stan kontenerów i w miarę możliwości na bieżąco wywoziło śmieci.

Drodzy Podróżni,

w okresie od 30 października do 2 listopada zapraszamy do bezpłatnego skorzystania z komunikacji miejskiej, która dowiezie Państwa na cmentarz dodatkową linią C. Linia C kursowała będzie na podstawie rozkładów jazdy linii 4 dla sobót, niedziel oraz dni wolnych od pracy. Dodatkowo 1 listopada linia C kursować będzie dłużej, umożliwiając powrót z cmentarza do godz. 18:00. Zapraszamy!

Zapraszamy do korzystania z aplikacji na urządzenia mobilne:  https://bus.zgorzelec.eu/#app  a także strony ze internetowej –  ZKM – Komunikacja Miejska Zgorzelec

Źródło: WI /  UM Zgorzelec

Loading

Reklama
Reklama