Wspólne ćwiczenia OSP Ruszów i niemieckich strażaków – ochotników

Na zaproszenie strażaków z Gminy Horka w Niemczech (FFW Horka, Biehain i Mückenhain) ruszowscy strażacy udali się na wspólne ćwiczenia strażackie na terenie zaplecza technicznego dworca kolejowego w Gorlitz.

You are currently viewing Wspólne ćwiczenia OSP Ruszów i niemieckich strażaków – ochotników

Wspólne ćwiczenia podzielone były na dwie części. W pierwszej zapoznano się z zagrożeniami na terenie dużego warsztatu napraw taboru kolejowego, rozmieszczeniem różnego rodzaju systemów zabezpieczeń i wyłączników w szynobusach spalinowych oraz metodami i sposobami awaryjnego otwierania drzwi jak również zabezpieczania pojazdu szynowego na torach, natomiast w drugiej części praktyczne ratowanie i ewakuacja osób poszkodowanych w wypadku kolejowym.

 

 

Zadanie podzielono na dwa epizody tj. ratowanie i ewakuacja z wnętrza szynobusu i drugi znacznie trudniejszy udzielenie pomocy i wydobycie osoby poszkodowanej znajdującej się bezpośrednio na torach pod szynobusem. Wszystkie zadania wykonywane były wspólnie przez polskich i niemieckich strażaków a język nie stanowił istotnej przeszkody w wykonaniu zadania.

Całość zakończyło podsumowanie ćwiczeń i wspólny posiłek w remizie FFW Horka. OSP Ruszów już blisko 20 lat współpracuje na pograniczu niemieckimi strażakami. Wkrótce kolejne ćwiczenia odbędą się po naszej stronie.

J. Droś – OSP Ruszów
J. Wilk – Foto OSP Ruszów

Link do pełnej galerii Janusza Wilk który można dodać.
https://photos.google.com/share/AF1QipPwtwugc-bdiQTLNL0pAluK3iuZeYmWwRbywOd2Bw3bXyhtRpChOXac_96GCQuhMw?key=V1lxSGE3YXBhQXRoQjJYRlRXMlQwUUtiV2FWc2NR

Loading

Reklama
Reklama