Wiadomości PZW Pieńsk

Relacja z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Mełgiew.

You are currently viewing Wiadomości PZW Pieńsk

W dniach 17-20 sierpnia br. reprezentacja naszego Okręgu w składzie: Mateusz Mateuszów kat. U-12 Koło PZW Piechowice, Gracjan Wlazło kat.U-14 Koło PZW Pieńsk, Jakub Orłowski kat. U-16 Koło PZW Lubawka brała udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich Mełgiew 2023.

Zmagania rozpoczęły się od konkurencji rzutowych czyli trójboju spinningowego i testu sprawnościowego.  Na koniec dnia był test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej. W sobotę rano uczestnicy stawili się na wyznaczonych łowiskach i walczyli w ostatniej konkurencji czyli w zawodach spławikowych.

 

 

Podsumowując Nasza drużyna zajęła 6 miejsce (na 20 drużyny biorących udział w Olimpiadzie) i obroniła tym samym miejsce zdobyte na ostatniej Olimpiadzie w Pińczowie. Poza tym kol.Gracjan zajął 3 miejsce w zawodach spławikowych i 5 miejsce w generalnej klasyfikacj indywidualnej. Niestety ogromny pech spotkał kol. Jakuba, któremu po 38 minutowym holu ogromnej ryby nie wytrzymał sprzęt, ryba złamała szczytówkę w tyczce i guma 1mm pękła jak mydlana bańka.

Źródło: Koło PZW Pieńsk

Loading

Reklama
Reklama