WĘGLINIEC – Wspólne przedsięwzięcia małe i duże z Nadleśnictwem Węgliniec

Burmistrz Mariusz Wieczorek wraz z Nadleśniczym Krzysztofem Królem podpisali porozumienie na dofinansowanie największej w historii gminy inwestycji drogowej.

You are currently viewing WĘGLINIEC – Wspólne przedsięwzięcia małe i duże z Nadleśnictwem Węgliniec

748 tysięcy złotych to kwota dofinansowania na dokończenie II etapu przebudowy ulicy Sikorskiego w Węglińcu, która przebudowywana jest w ramach wspólnego przedsięwzięcia z Nadleśnictwem Węgliniec.

Z Nadleśniczym Krzysztof Król podpisaliśmy porozumienie za zgodą Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Józefa Kubicy na dofinansowanie inwestycji ze środków funduszu leśnego.Na podstawie szacunkowej wartości to 748 700 zł – 59% całości.

 

 

Warto zauważyć, że cały projekt przebudowy ulicy Sikorskiego wstępnie planowany na 2 etapy. A realizowany w 3 etapach. Jest największym w historii gminy przedsięwzięciem drogowym. Ogłosiliśmy już przetarg i czekamy na oferty. Trzymajcie kciuki aby pojawił się solidny wykonawca.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z Lasy Państwowe zawarliśmy historyczną dla naszego samorządu umowę i jest to drugi bardzo duży projekt wspólny, nad którym pracujemy w tym roku z Nadleśnictwem Węgliniec. Realizujemy też wiele małych, ale równie istotnych inicjatyw.

Myślę że możemy się spodziewać kolejnych – Mariusz Wieczorek

Źródło: facebook.com/promocja.wegliniec/

Loading

Reklama
Reklama