WĘGLINIEC – VI Gminny Dzień Dziecka w Węglińcu

W minioną niedzielę nasza gmina była świadkiem wyjątkowego wydarzenia – VI Gminnego Dnia Dziecka, który połączony był z zawodami wędkarskimi. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych chwil, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wczorajszy VI Dzień Dziecka w naszej gminie nie trwał tylko jeden dzień, ponieważ dzisiaj Burmistrz odwiedził wszystkie przedszkola i przekazał dzieciom słodką niespodziankę.

You are currently viewing WĘGLINIEC – VI Gminny Dzień Dziecka w Węglińcu

Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od zawodów wędkarskich KRĄPIK 2024, zorganizowanych przez Mateusza Wieczorka wraz z całą ekipą z Koła PZW Węgliniec, które odbyły się na Stawie Tartacznym w Starym Węglińcu. Ilość uczestników była imponująca, a wszystkie dzieci otrzymały mnóstwo prezentów. W trakcie zawodów została również zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska w Dłużynie Dolnej. Do zbiórki dołączyli się pracownicy Urzędu Gminy i Miasta w Węglińcu, Zakładu Usług Komunalnych, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węglińcu oraz uczestnicy zawodów.

 

 

Tego dnia odbył się również rajd rowerowy „Koło w Koło”. Rowerzyści wyruszyli o godzinie 10:00 spod Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Węglińcu.

O godz. 14:30 w Parku Miejskim w Węglińcu rozpoczęła się główna impreza, którą otworzyli Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec, Pan Mariusz Wieczorek, oraz Pan Paweł Babicz, składając wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Po oficjalnej części, Burmistrz wraz z dziećmi uruchomili odnowioną fontannę w naszym parku. Park wypełnił się kolorowymi balonami, a stoiska z różnorodnymi atrakcjami przyciągały najmłodszych mieszkańców. Było mnóstwo atrakcji – dzieci mogły skorzystać z licznych dmuchańców, zjeżdżalni i warsztatów plastycznych. Były frytki, hot dogi, wata cukrowa, ciasto, lody, pierogi i popcorn. Zabawę urozmaicił fantastyczny iluzjonista, który zaplanował dla dzieci aż trzy bloki pokazowe.

W międzyczasie przeprowadzono Konkurs Talentów. Wzięło w nim udział sześcioro dzieci, a każde z nich zaprezentowało się fantastycznie. Na podium stanęły:

  • Zuzanna Pelak
  • Alicja Kiliańska
  • Zuzanna Garbarczyk

Wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tak wyjątkowego wydarzenia, serdecznie dziękujemy.

Źródło: Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu

Loading

Reklama
Reklama