WĘGLINIEC – Eliminacje gminne do OTWP ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”

W świetlicy Nadleśnictwa Węgliniec rozegrano eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

You are currently viewing WĘGLINIEC – Eliminacje gminne do OTWP ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”

Młodzież otrzymała do rozwiązania specjalnie przygotowane przez przewodniczącego komisji mł. kpt.  Wojciecha Piechowicza z KP PSP w Zgorzelcu dwa zestawy testów zawierające po 40 pytań o rożnym stopniu trudności dla każdej grupy wiekowej po jednym. Po napisaniu testów młodzież spotkała się pracownikiem Nadleśnictwa Węgliniec Panem M. Biardzkim, aby zapoznać się z podstawowymi elementami ochrony przeciwpożarowej w lasach, a komisja przystąpiła do sprawdzania poprawności rozwiązanych testów oraz ustalenia wyników konkursu. Po bardzo ciekawej prelekcji ogłoszono wyniki eliminacji gminnych.

Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

Grupa I , klasy I-IV

 1. Tomasz Kopania – SP Ruszów
 2. Szymon Gwóźdź – SP Ruszów
 3. Lucjan Kusiak –  SP Ruszów
 4. Mikołaj Łakomy – SP Ruszów
 5. Karol Kosiński  – SP Węgliniec
 6. Laura Szymczak – SP Węgliniec

Grupa II, klasy V-VIII

 1. Michał Sochacki – SP Ruszów
 2. Witold Szybowicz – SP Węgliniec
 3. Miłosz Brac – SP Ruszów
 4. Amelia Łączna – SP Ruszów
 5. Hubert Cioch – SP Cz. Woda
 6. Paweł Koncur – SP Cz. Woda

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy okolicznościowe upominki ufundowane przez gospodarzy tj. Nadleśnictwo Węgliniec. Podczas uroczystego wręczenia nagród obecni byli : Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP W. Błauciak, Z-ca Nadleśniczego D. Grobelny, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sz. Mikołajczyk oraz gościnnie Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który również wręczył okolicznościowe upominki.

 

 

Gminę Węgliniec w eliminacjach powiatowych będzie reprezentowało 12 uczniów tj. po 6 osób w każdej kategorii wiekowej zgodnie z zajętymi miejscami podczas eliminacji gminnych. Organizator eliminacji tj. Zarząd Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Węglińcu serdecznie dziękuje Nadleśnictwu Węgliniec za udostępnienie obiektu, nagrody, upominki smakowity poczęstunek oraz prelekcję edukacyjną, KP PSP w Zgorzelcu za wsparcie w organizacji  oraz nauczycielom i opiekunom MDP za bardzo dobre przygotowanie młodzieży do konkursu. Życzymy uczniom powodzenia w eliminacjach powiatowych.

Źródło: J. Droś – Komendant Gminny OSP
Foto: J. Wilk

Loading

Reklama
Reklama