Uciekał przed policją mając w organizmie 1,5 promila alkoholu

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który uciekał przed policjantami pojazdem marki Mercedes. Podczas jazdy uderzył w ogrodzenie i się wywrócił.

You are currently viewing Uciekał przed policją mając w organizmie 1,5 promila alkoholu

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas nocnej służby na terenie miasta próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Ten jednak pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Podczas ucieczki przekraczał dozwoloną prędkość i w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie i się przewrócił.

 

 

Jak się okazało oprócz 31-letni kierującego w pojeździe był dwóch pasażerów. Funkcjonariusze podczas podjętych czynności wyczuli od kierującego alkohol, w związku czym przeprowadzili badanie, które wykazało, że ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Samochód został usunięty na koszt właściciela, a on sam trafił do policyjnej celi.

31-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. walerek psk

    może myślał że tyle mozna mieć,dajcie mu szanse

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama