Transmisja radiowa Mszy Św. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Miejscu Pamięci Stalag VIII A

W niedzielę 7 maja w godzinach 10:00 – 11:00 w Miejscu Pamięci Stalag VIII A odbędzie się Msza Święta transmitowana przez niemiecką rozgłośnię radiową MDR.

You are currently viewing Transmisja radiowa Mszy Św. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Miejscu Pamięci Stalag VIII A

Katolicka organizacja ds. kształcenia osób dorosłych w Saksonii (KEBS) organizuje tę Mszę Świętą wspólnie ze stowarzyszeniem Meetingpoint Memory Messiaen, Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura i katolicką Diecezją Görlitz.

Nabożeństwo radiowe celebrował będzie proboszcz katedralny dr Alfred Hoffmann, o oprawę muzyczną zadba chór katedralny pod kierownictwem diecezjalnego dyrektora muzyki kościelnej Thomasa Seyda.W każdą niedzielę o godz. 10 stacja MDR prowadzi transmisję Mszy Świętej z innego miejsca na obszarze nadawania.

 

 

7 maja nabożeństwo po raz pierwszy przekroczy granicę, ponieważ Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura leży po polskiej stronie Europamiasta Görlitz/Zgorzelec. Nabożeństwo zostanie odprawione w języku niemieckim z elementami w języku polskim.

Do udziału we Mszy Świętej zaproszeni są chrześcijanie z całego regionu. Przy okazji istnieje możliwość zwiedzenia Miejsca Pamięci. Bezpośrednio na teren byłego Stalagu prowadzą ścieżki rowerowe. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich na mały poczęstunek.

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. germany

    Czy to jest jakiś niemiecki przyczółek w Polsce. Tam tylko odbywają się niemieckie imprezy. Czy my dla równowagi możemy sobie taki przyczółek w Niemczech zorganizować? Ten niemiecki przyczółek jest na naszym polskim utrzymaniu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama