Strażacy z JRG Zgorzelec prowadzą zajęcia podczas letniej akcji Kindermiasto

Od 18.07.2023 r. strażacy z JRG Zgorzelec prowadzą zajęcia podczas letniej akcji Kindermiasto, które w tym roku zorganizowane jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu.

You are currently viewing Strażacy z JRG Zgorzelec prowadzą zajęcia podczas letniej akcji Kindermiasto

Urządzone na wzór prawdziwego miasta miasteczko ma swoje urzędy, zakłady pracy, walutę, władze i czuwającą nad porządkiem policję. Obywatele miasteczka pracują i bawią się, ale muszą przy tym – jak w prawdziwym świecie – przestrzegać ustalonych zasad. Językami urzędowymi na terenie miasteczka są polski i niemiecki. Pierwszą z obowiązkowych wizyt każdy przybywający składa w urzędzie meldunkowym, gdzie otrzymuje dowód osobisty, ważny na terenie miasta. Kolejną instytucją, którą tym razem codziennie odwiedza każdy uczestnik, jest urząd pracy. Tam wydawane są „karty pracy” uprawniające do podjęcia zatrudnienia w wyznaczonym lub wybranym warsztacie czy instytucji. Dzieci pracują m.in. w straży pożarnej, policji, straży granicznej, urzędzie pracy, banku, radiu, gazecie, piekarni i w kwiaciarni.

 

 

Strażacy z KP PSP Zgorzelec w trakcie spotkań, przekazują w formie zabawy, jak powinny wyglądać prawidłowe zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, utrwalają znajomość numerów telefonów alarmowych oraz znaków ostrzegawczych i informacyjnych.

Źródło: KPPSP w Zgorzelecu

Loading

Reklama
Reklama