Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań, dzielenia się opłatkiem, obdarowywania prezentami. Organizowanie spotkania wigilijnego dla osób starszych i samotnych jest piękną tradycją w naszej gminie, która może sprawić, że święta staną się dla nich bardziej radosne i pełne ciepła.

You are currently viewing Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych

5 grudnia w Pałacu w Łagowie seniorzy i osoby samotne wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście obchodzili spotkanie wigilijne połączone z opłatkiem, wieczerzą oraz kolędowaniem. W spotkaniu udział wzięło blisko 100 osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych ze wszystkich miejscowości Gminy Zgorzelec.

 

 

Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, podkreślił także, że takie spotkania od wielu lat są dobrą tradycją w naszej gminie. Ksiądz Dziekan Dekanatu Zgorzeleckiego Jan Kułyna odmówił modlitwę i złożył życzenia. Przy płonących świecach i dźwiękach kolęd nastąpiło dzielenie się opłatkiem oraz degustacja świątecznych potraw. Spotkanie swoim występem uświetnił zespół „Acustic Trio” który, wykonał nastrojowe kolędy.
Oprócz stołów zastawionych potrawami wigilijnymi na uczestników wigilii czekały paczki świąteczne.

Organizatorem spotkania był  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Źródło: gmina.zgorzelec.pl

Loading

Reklama
Reklama