Sołecki Turniej Kulinarny 2023

W sobotę 27 maja br. odbył się Sołecki Turniej Kulinarny, po raz drugi w formie wielkiego grillowania. W tym roku na miejsce zmagań kulinarnych wybrano Sławnikowice.

You are currently viewing Sołecki Turniej Kulinarny 2023

Konkurs zorganizowany został przez – Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach pod Patronatem Wójta Gminy Zgorzelec. Przedstawiciele Sołectw połączeni zostali w zespoły składające się z dwóch miejscowości, wylosowanych przed konkursem. Kucharze mieli za zadanie przygotować danie z grilla oraz deseru. Musieli wykazać się wyobraźnią i talentem kulinarnym, do dyspozycji były dwa rodzaje mięs – polędwiczka wieprzowa i boczek oraz nabiał, warzywa, owoce i przyprawy.

Przed rozpoczęciem zmagań sołeckich pokaz kulinarny przygotował szef kuchni Artur Musztyfaga, wielokrotny zdobywca wyróżnień w naszym kraju jak i na świecie, który współprowadził konkurs oraz zasiadał w Jury.

 

 

 

 

Po degustacji potraw i burzliwej naradzie Jury w składzie Wójt Piotr Machaj, Szef Artur Musztyfaga, Dyrektor GOK Małgorzata Korelin oraz Zastępca Dyrektora GOK Monika Kurek przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Osiek Łużycki / Tylice

II miejsce – Jędrzychowice / Kostrzyna i Sławnikowice / Koźlice

III miejsce – Gronów / Łomnica

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Turniej był świetną zabawą kulinarną oraz możliwością sprawdzenia swoich grillowych umiejętności.

Po zmaganiach kulinarnych Sołtys, Rada Sołecka oraz GOK w Zgorzelcu z/s Radomierzycach przygotowali festyn dla młodszych mieszkańców Sławnikowic z okazji Dnia Dziecka.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Gry i zabawy z animatorką Gosią z GOK, dmuchany zamek, quizy z nagrodami przygotowane przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, kiełbaski z grilla od Rady Sołeckiej i kręcone ziemniaczki od KGW Jędrzychowice oraz słodki poczęstunek od Wójta Piotra Machaja.

Źródło: gmina.zgorzelec.pl

Loading

Reklama
Reklama