AKTUALIZACJA – Przemyt ludzi – migranci przekraczają granicę z Niemcami! (VIDEO)

Wykorzystują kładkę pieszo-rowerową i bez problemu przekraczają polsko-niemiecką granicę.

You are currently viewing AKTUALIZACJA – Przemyt ludzi – migranci przekraczają granicę z Niemcami! (VIDEO)

Do sieci trafił film przedstawiający migrantów przechodzących z Polski do Niemiec przez kładkę nad graniczną rzeką – Nysą Łużycką w Pieńsku.

W strefie Schengen, do której należy 26 krajów europejskich, nie ma stacjonarnych kontroli osób przekraczających granicę. Kilka państw wprowadziło je jednak wyjątkowo po jesieni 2015 roku, gdy dziesiątki tysięcy uchodźców i innych migrantów przedostało się z Grecji szlakiem bałkańskim do Europy Zachodniej.

 

 

Nielegalni migranci, dostający się do Niemiec między innymi przez Polskę, muszą być natychmiast zawracani – to najnowszy plan jednego z wpływowych niemieckich polityków. A to jedynie wierzchołek góry lodowej. Minister spraw zagranicznych graniczącej z Polską Saksonii ma więcej pomysłów, jak rozprawić się z niechcianą migracją.

Jednym z głównych punktów planu jest wprowadzenie bardziej rygorystycznych kontroli na granicach i odsyłanie wszystkich tych migrantów, którzy chcą dostać się do Niemiec z tzw. bezpiecznych krajów trzecich. W praktyce oznaczałoby to, że z deportacją liczyć miałby się każdy, kto dostał się do Niemiec drogą lądową, także przez Polskę. To zaś skutkowałoby dla nas koniecznością stałego utrzymywania wszystkich tych migrantów, którym udaje się przedostać do Polski przez białoruską granicę, nawet jeśli w międzyczasie uda im się trafić do naszego zachodniego sąsiada.

Źródło: gazetaprawna.pl

AKTUALIZACJA!

Mnie, podobnie jak Państwa, zaniepokoił i oburzył, film krążący od kilkunastu godzin w intrenecie, na którym ktoś posługujący się tiktokowym nickiem „niamarullahafg”, uwiecznił moment przekraczania granicy przez kładkę pieszo-rowerową w Pieńsku przez kilku mężczyzn. Ludzie ci przedstawiają się w obcym języku, a ich zachowanie każe domniemywać, że są nielegalnymi emigrantami, dla których celem podróży są Niemcy.
Od rana docierają do mnie Państwa słowa oburzenia, że ktoś wykorzystuje naszą kładkę pieszo-rowerową do przerzucania emigrantów przez granicę i zupełnie się z tym nie kryje!! Dzielą się Państwo ze mną także obawami o swoje bezpieczeństwo, jako że teren przy naszym moście przez Nysę jest częstym celem spacerów m.in. kobiet i matek z małymi dziećmi…
Mając to na uwadze, zwróciłem się dziś do komendantury Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu o skierowanie w rejon Pieńska i naszej kładki wzmożonych patroli. Od mjr. Marcina Bartosińskiego usłyszałem, że tak właśnie będzie.
Do Państwa mam jednak prośbę, także skierowaną przez SG: w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub działań, zgłaszajcie je Państwo telefonując na numer 75 77 97 203.

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama