Przedświąteczny koncert „Melodie pod choinkę”

Tradycyjnie, jak co roku, Burmistrz Miasta Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu oraz Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. T. Grudzińskiego serdecznie zapraszają na przedświąteczny koncert pt. „Melodie pod choinkę”.

You are currently viewing Przedświąteczny koncert „Melodie pod choinkę”

Koncert odbędzie się w hali PGE Turów Arena, w niedzielę 10 grudnia o godz. 18:00. Gwiazdą wieczoru będzie Kuba Badach. Bilety w cenie 50 zł można nabyć w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu oraz w kasach CSR w Zgorzelcu.

 

 

Kuba Badach to utalentowany wokalista, kompozytor oraz dziennikarz muzyczny. W 2000 ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Przed rozpoczęciem kariery solowej występował w zespołach muzycznych, takich jak Poluzjanci i Globetrotters. Jednak to jego solowa kariera przyniosła mu prawdziwą popularność. Dwukrotnie został uhonorowany nagrodą „Fryderyka” dla najlepszego wokalisty roku (w latach 2011 i 2012). Jako kompozytor stworzył m.in. ścieżkę dźwiękową do filmu „Ławeczka” oraz muzykę do polskiej wersji filmu animowanego „Droga do el Dorado”. W procesie tworzenia tekstów piosenek na swój autorski album album „Oldschool” wspierała go żona, Aleksandra Kwaśniewska. Od 2020 roku rozwija się także jako dziennikarz muzyczny prowadząc autorską audycję „Badafonia” w Radiu Nowy Świat. Kuba Badach jest również doskonale znany ze swoich wystąpień podczas koncertów kolędowych i wykonań piosenek świątecznych. To właśnie on, wraz z Mietkiem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem i Andrzejem Piasecznym, wykonał słynną „Kolędę dwóch serc”, która jest polską wersją przeboju „Last Christmas”.

Źródło: MDK w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama