Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

ZAWIDÓW

You are currently viewing Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

W tym roku odbędzie się on 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! W zawidowskim sztabie trwają gorączkowe przygotowania. Darczyńcy już dziś mogą uczestniczyć w aukcjach internetowych. Zobacz, jak jeszcze można włączyć się do miejskiej zbiórki i wspomóc tę największą w Polsce orkiestrę serc. 

Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Ogólnopolska zbiórka odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia br.

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. (www.wosp.org.pl).

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami – tłumaczy Jerzy Owsiak.

W zawidowskim sztabie, który tradycyjnie reprezentuje Ośrodek Kultury w Zawidowie , sporo się dzieje. W tym roku, podobnie jak we wcześniejszych finałach, można wspierać orkiestrę poprzez wpłaty elektroniczne. Działa już sztabowa eSkarbonka, do której wpłacamy dowolne datki na cel akcji.

 Jak to zrobić?

– Wchodzimy na stronę https://eskarbonka.wosp.org.pl/5n78qj lub klikamy w zdjęcie poniżej.

– Wpisujemy kwotę.

– Wybieramy metodę płatności. I gotowe.

Warto wspomnieć, że zawidowski sztab zadbał także o to, aby w rożnych punktach miasta pojawiły się stacjonarne puszki, do których można wrzucić pieniądze. Puszki z charakterystycznym sercem orkiestry znajdują się w:

– Bistro Carlo,

– Pizzeria La Sorpresa,

– Sklep Chatka.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło 38 408,72 zł! I był todrugi najlepszy wynik w historii wszystkich zawidowskich edycji.

Więcej informacji na funpage FB Ośrodka Kultury w Zawidowie.

Źródło: zawidow.eu

Loading

Reklama
Reklama