Podrobione dokumenty na granicy Polsko-Niemieckiej

Podczas minionego weekendu, 29 i 30 czerwca, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie przeprowadzili dwie udane akcje zatrzymania na granicy. W wyniku kontroli drogowej zatrzymano dwóch mężczyzn posługujących się podrobionymi dokumentami. Za te czyny grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w Jędrzychowicach. 37-letni Polak, kierowca zatrzymany do rutynowej […]

You are currently viewing Podrobione dokumenty na granicy Polsko-Niemieckiej

Podczas minionego weekendu, 29 i 30 czerwca, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie przeprowadzili dwie udane akcje zatrzymania na granicy. W wyniku kontroli drogowej zatrzymano dwóch mężczyzn posługujących się podrobionymi dokumentami. Za te czyny grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w Jędrzychowicach. 37-letni Polak, kierowca zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej, przedstawił funkcjonariuszom ukraińskie prawo jazdy, które okazało się podrobione. Dokument ten, wystawiony na jego dane osobowe, odbiegał od obowiązującego wzoru, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Kierowca przyznał, że prawo jazdy kupił za 1600 dolarów amerykańskich od nieznanej osoby.

Drugie zatrzymanie miało miejsce na autostradzie A4, gdzie funkcjonariusze skontrolowali 39-letniego Gruzina. Mężczyzna przedstawił swój gruziński paszport, w którym znajdowały się podrobione odbitki stempli kontrolerskich.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i oskarżeni o posługiwanie się podrobionymi dokumentami. W przypadku udowodnienia winy, grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 5 lat.

Akcje przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie pokazują, jak istotna jest kontrola na granicach w walce z fałszerstwami dokumentów. Dzięki czujności i profesjonalizmowi funkcjonariuszy, udało się zapobiec dalszemu użyciu podrobionych dokumentów, co podkreśla znaczenie współpracy między Polską a Niemcami w zakresie bezpieczeństwa granic.

źródło: https://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl/nad/aktualnosci/61192,Polak-i-Gruzin-z-lewymi-dokumentami.html

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama