PIEŃSK – Koncert „Muzyka dla Pieńska”

W dniu 16 czerwca w EuRegioKom w Pieńsku odbył się Koncert pt. „Muzyka dla Pieńska” w wykonaniu Chóru pod dyrekcją Przemysława Mazurka oraz zespołów kameralnych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.

You are currently viewing PIEŃSK – Koncert „Muzyka dla Pieńska”

Mimo, że koncert odbył się w czasie, gdy Polska Reprezentacja rozgrywała mecz piłkarski z Holandią, sala widowiskowa Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku wypełniona była publicznością.

Każdy występ stanowi dla uczniów znakomitą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych, tak też było i tym razem. Przed pieńską publicznością talent muzyczny zaprezentowały zespoły kameralne: gitarowy, akordeonowy.

W koncercie wystąpiła dwójka pedagogów: Aleksandra Kalinowska – flet i Przemysław Chałupka- akordeon.

Całość poprowadziła Pani Dorota Barczyk – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.

Był to kolejny już koncert w wykonaniu uczniów PSM w Zgorzelcu cieszący się dużym uznaniem wśród pieńskiej publiczności. Tym razem po raz pierwszy w Pieńsku wystąpił Chór PSM pod kierunkiem Przemysława Mazurka.

Owacjami na stojąco zakończyło się to muzyczne wydarzenie. Pani Elżbieta Piotrowska – wiceburmistrz Pieńska dziękując za wspaniały wysęp i niesamowite wrażenia pogratulowała udanego występu.

Impreza odbyła się w ramach projektu „Muzyka dla Pieńska” dofinansowanego z budżetu Miasta i Gminy Pieńsk oraz Zgorzeleckiego Towarzystwa Muzycznego.

Zapraszamy na fotorelację:

Fot. Mariusz Pozorski

Loading

Reklama
Reklama