PIEŃSK – Większa ilość mniejszych imprez

Tradycyjnie w połowie czerwca mieszkańcy Pieńska obchodzili święto miasta. W tegorocznym kalendarzu wydarzeń zabraknie głównej imprezy – Dni Pieńska. Były burmistrz nie przeznaczył na ten cel środków.

You are currently viewing PIEŃSK – Większa ilość mniejszych imprez

Co roku organizatorem tego wydarzenia było Euroreginalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku, które na ten cel otrzymywało specjalne środki z dotacji celowej.

Jak się dowiadujemy z wypowiedzi obecnego burmistrza Janusza Pawula, opublikowanej w mediach społecznościowych – poprzedni burmistrz nie przyznał dla Euroregionalnego Centrum Kultury dotacji celowej na przygotowanie tego wydarzenia.

W budżecie Miasta i Gminy Pieńsk nie przewidziano na ten cel pieniędzy.

Zatem podsumowując, drodzy Państwo w tym roku Dni Pieńska nie będzie, a na kolejne lata, postaramy się z panią dyrektor Domu Kultury wypracować jakąś nową, ciekawszą formułę na to wydarzenie. Ale ponieważ przyroda nie znosi próżni, ponieważ nie będzie Dni Pieńska to uzgodniliśmy, że ten wakacyjny letni czas będziemy starali się państwu umilić, uprzyjemnić większą liczbą mniejszych, ale myślę równie ciekawych wydarzeń – obiecuje burmistrz.

Fot. arch. Mariusz Pozorski

Loading

Reklama
Reklama