Paser samochodowy zatrzymany (VIDEO)

Na posesji podejrzanego policjanci ujawnili pojazd marki Audi oraz liczne części samochodu marki Porsche. Jak się okazało oba zostały skradzione z terenu Niemiec,

You are currently viewing Paser samochodowy zatrzymany (VIDEO)

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy Nysa z Wydziału Kryminalnego w wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej uzyskali informację o miejscu, gdzie może znajdować się skradziony pojazd. W tej sprawie funkcjonariusze udali się na jedną z posesji w gminie Zgorzelec, gdzie zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 41-latka. Mężczyzna poszukiwany był celem odbycia 5 miesięcy więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

 

 

Natomiast w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych ujawniono pojazd marki Audi, który był już częściowo rozebrany. Przy współpracy z funkcjonariuszami z Niemiec okazało się, że samochód został dzień wcześniej skradziony. W pomieszczeniu policjanci ujawnili również silnik, drzwi i inne elementy wyposażenia pojazdu marki Porsche. Oba pojazdy okazały się skradzione z terenu Niemiec.

Wartość odzyskanego mienia wyceniono na kwotę nie mniejszą niż 200 tysięcy złotych.

Zatrzymany trafił do aresztu. Mężczyźnie grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama