parkrun Park Nadnyski świętował 100 edycję w nowej oprawie

W pierwszą sobotę listopada nadnyscy parkrunnerzy mieli co świętować. Był to ich setny start w ramach cotygodniowej pętelki nad Nysą, więc ten dzień musiał mieć wyjątkową oprawę i nie mógł skończyć się na mecie porannego biegu.

You are currently viewing parkrun Park Nadnyski świętował 100 edycję w nowej oprawie

Setna edycja parkrunu wystartowała tradycyjnie o godzinie 9:00 w Parku Nadnyskim. Na spotkaniu pojawiło się około 80 chętnych na wspólne bieganie, truchtanie i spacerowanie oraz kilkanaście zaangażowanych w organizację wolontariuszek i wolontariuszy. Do powiększającej się z tygodnia na tydzień społeczności dołączyli kolejni debiutanci, których ekipa zgorzeleckiej lokalizacji przywitała z szerokimi uśmiechami i wsparciem, bo parkrun Park Nadnyski to przede wszystkim integracja, luz i brak rywalizacji – nie ma limitów czasu i nikt nie jest ostatni na mecie!

 

 

Jubileuszowe spotkanie było zarazem inauguracją stałego oznakowania trasy i małej architektury, czyli projektu zrealizowanego w ramach Zgorzeleckiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Dzięki pozyskanym środkom parkrun zyskał oznaczenia startu/mety oraz strzałki kierunkowe wzdłuż trasy, ustawiono polsko-niemiecką tablicę informacyjną, stolik, stojaki rowerowe oraz wieszaki dla uczestników. 

Po biegu, przy tradycyjnej herbacie, wszyscy uzupełniali deficyt kaloryczny pysznymi wypiekami, w tym specjalnie przygotowanym na tę okazję okolicznościowym tortem.

Tego samego dnia o godzinie 16:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu otwarta została wystawa fotografii Jana Toloko, który niemal od początku uwiecznia parkrunowe spotkania oraz lokalną faunę i florę. Wernisaż był jednocześnie okazją, by wspomóc Schronisko w Dłużynie Górnej – przekazując datek można było zarezerwować dla siebie wybraną fotografię, by odebrać ją po zakończeniu ekspozycji. Wystawę można oglądać w holu MDK do 14 listopada br.

#100 edycję parkrunu zakończyło III Ognisko Nadnyskie, gdzie można było poczuć klimat grupy oraz zaspokoić ciekawość, dowiadując się z pierwszej ręki czym jest sam parkrun, jak dołączyć, jak włączyć się w wolontariat.

parkrun to bezpłatne spotkania na dystansie 5 km przeznaczone dla każdego, bez względu na wiek, rezultaty czy też kondycję. Uczestniczyć można z rodziną, z pieskami, spotkać się ze znajomymi, zrobić dobry trening, podjąć nowe wyzwania lub zadebiutować i sprawdzić formę. Trasy nie trzeba przebiec, można ją też spokojnie przejść – nawet jako wolontariusz/ka. Aby wziąć udział wystarczy się jednorazowo i bezpłatnie zarejestrować: parkrun.pl/parknadnyski

Źródło: parkrun Park Nadnyski

Loading

Reklama
Reklama