OSP Ruszów – zagospodarowanie terenu przy remizie

Od ponad roku trwają prace przy zagospodarowaniu terenu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszowie. Impuls dały pozyskane środki z Fundacji Orlen w ramach projektu ,,Moje miejsce na ziemi” na skwerek małego strażaka.

You are currently viewing OSP Ruszów – zagospodarowanie terenu przy remizie

Dzięki wsparciu finansowemu oraz sprzętowemu miejscowych firm , mieszkańców oraz ogromnemu zaangażowaniu samych strażaków i wsparciu młodzieży zakres prac został zdecydowanie rozszerzony. Powstał ogrodzony płotem panelowym trawiasty teren do ćwiczeń, szkolenia i rekreacji (ok. 500m2), zamontowano zewnętrzny stół do tenisa stołowego oraz drewniane ławki i stoły. Sen z powiek strażakom spędzał teren pomiędzy ul. Żagańską a zielonym skwerkiem.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu i wsparciu Burmistrza Mariusza Wieczorka oraz radnych Rady Miejskiej w roku bieżącym pozyskano środki na prace budowlane i zgodnie z PZP wyłoniono wykonawcę. W ramach zleconych prac wyrównano teren, utwardzono kostką brukową i płytami ażurowymi blisko 550 m2 powierzchni przy remizie i zamontowano nowe szambo. Prace wykonano sprawnie i fachowo.

 

 

Strażacy zyskali teren na miejsce ćwiczeń, zbiórek szkoleniowych oraz bezpieczne miejsce postoju dla samochodów osobowych. Powierzchnię pomiędzy pasem drogowym a placem utwardzonym strażacy wspólnie z Panią Sołtys zagospodarowali na teren zielony gdzie wykonano i umieszczono ciekawy napis obok którego w najbliższych dniach zostanie zamontowany maszt flagowy. Jest to kolejne miejsce w Ruszowie , gdzie wspólnymi silami zrobiono kawal dobrej roboty. Młodzież i strażacy serdecznie dziękują wszystkim za okazane wsparcie podczas wykonywanych prac .

J. Droś – OSP Ruszów

Źródło: Wędrowiec Ruszowski

Loading

Reklama
Reklama