Nowy zawidowski REKORD WOŚP – relacja

31. Finał WOŚP za Nami… długie tygodnie przygotowań, kilkanaście godzin na mrozie, ale to nic przy radości jaką mamy z pobitego rekord !

You are currently viewing Nowy zawidowski REKORD WOŚP – relacja

Zawidowianie zrobiliśmy to wspólnie!! Mamy po przeliczeniu złotówek i waluty obcej 58 060, 69 zł. I to wszystko w malutkim przygranicznym miasteczku w naszym Zawidowie!

Na ten wynik składają się trzy turnieje halowe, oldbojów i dziecięce z Piastem Zawidów i Stowarzyszeniem Sportu i Rekreacji. Kwesty uliczne w Zawidowie, Sulikowie i w Radzimowie. Licytacje na żywo i na Allegro, E skarbonka, puszki stacjonarne w mieście oraz finałowy catering.

Ech co to był za dzień, co to były za emocje…

Od rana w naszym mieście kwestowali wolontariusze z puszkami, odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Sulików i po raz drugi w historii Radzimów. Ponadto od rana w rynku trwały gorączkowe przygotowania do popołudniowego finału. I tak po godz. 15:00 ruszyła maszyna:) Dyrektor Ośrodka Kultury jednocześnie Szef Sztabu Konrad Tkaczyk i Adam Domino przyjaciel OK wspólnie otworzyli zawidowski finał i się zaczęło…

Na scenie gościliśmy dzieci ze Studia Tańca Mar-Ko Marusza Kozaka, zadebiutował zawidowski zespół muzyczny ECHO, tradycyjnie wystąpili podopieczni ze Studia Piosenki Magdaleny Januszkiewicz-Buras. Na finał zaśpiewała świetna Katarzyna Siedlak z TNM. Wszyscy artyści swoimi występami bez wątpienia rozgrzali zmarzniętą tego dnia publiczność. Pomiędzy występami tradycyjnie odbywały się bloki licytacji.

A w nich jak zwykle działa się magia…

Nasze złote serduszko po raz 7! nabył niezawodny Pan Marek Stecyk za kwotę aż 3 000 zł! Unikatowy Anioł stworzony własnoręcznie przez naszą mieszkankę Dagmarę, uzyskał kwotę 1 800 zł! Pojazd, rękodzieło z metaloplastyki ofiarowany od pana Zbyszka również uzyskał piękny wynik bo aż 1650 zł, piłka z autografami koszykarzy Turowa za 800 zł, a kubek z własnoręcznym podpisem Jurka Owsiaka za kwotę 600 zł. Z licytacji na żywo uzyskaliśmy niebagatelną kwotę 23.600 zł !! Takie rzeczy tylko u nas.

Gorące podziękowania kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Zawidowa, Sulikowa i Radzimowa za wspaniałe i hojne serca. Ogromne podziękowania dla naszych dzielnych wolontariuszy, dla których tego dnia liczył się uśmiech i szczytny cel, pogoda dla nich nie ma znaczenia:) Dziękujemy Panu Burmistrzowi Robertowi Łężnemu za wszelką pomoc i gościnę w Urzędzie Miejskim. Dziękujemy naszym przyjaciołom u których stanęły puszki stacjonarne: Bistro Carlo, Pizzeria La Sorpresa i Sklep Chatka. Dziękujemy cudownym Paniom z MOPS-u i dwóm mamom naszych wolontariuszek za pomoc w liczeniu góry „grosików”:) Dziękujemy Pani Jadzi Kruk z Pizzerii La Sorpresa za ufundowanie pysznej pizzy dla naszych wolontariuszy. Podziękowania dla naszego przyjaciela Damiana Orłowskiego z Qrki Wodnej. Dziękujemy naszym zawidowskim strażakom za pomoc w organizacji transportu oraz ogniska z pieczonymi kiełbaskami. Wasza pomoc jest nieoceniona. Dziękujemy pięknie EN Burger za pyszną grochówkę i bigos wprost z wojskowej kuchni polowej. Pani Ani z foto-budki za pamiątkowe fotki. Pragniemy podziękować naszym seniorkom ze Stowarzyszenia Miłośników Zawidowa za pomoc w naszym finałowym bufecie. Dziękujemy Panom Jurkowi Stankiewiczowi i Łukaszowi Bagińskiemu za pomoc w organizacji finału. Dziękujemy wszystkim artystom którzy wystąpili pomimo przenikliwego chłodu. Panu Adamowi Domino za fachową pomoc w licytacji na żywo. Panu Arturowi Wieczorkowi za obsługę akustyczną. Panu Mietkowi Medyckiemu za pokaz laserowy w ramach światełka do nieba. Wszystkim wspaniałym osobom które upiekły ciasta oraz wszystkim darczyńcom ciekawych gadżetów i voucherów. Wszystkim przyjaciołom naszego sztabu za okazaną pomoc w organizacji tegorocznego finału.

BEZ WAS WSZYSTKICH NIE BYŁOBY TAK FANTASTYCZNEGO WYNIKU!!

Do zobaczenia za rok, bo przecież gramy w największej orkiestrze świata… do końca świata i jeden dzień dłużej… Siema!

Źródło: Ośrodek Kultury W Zawidowie

Loading

Reklama
Reklama