Nowy DPS już zaawansowany

Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński o zakończeniu etapu I budowy nowego DPS-u „Jędrek” wraz z POW w Bogatyni.

You are currently viewing Nowy DPS już zaawansowany

Pod koniec kwietnia br. planowane jest zakończenie robót budowlanych etapu I budowy Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni.

Docelowo projekt obejmuje budowę energooszczędnego obiektu przeznaczonego dla 70 niemogących samodzielnie funkcjonować podopiecznych. Dzięki realizacji inwestycji mieszkańcy placówki będą mieli zbliżone do domowych, bezpieczne warunki do życia i efektywnej terapii.

 

 

W ramach etapu I planowana jest budowa zespołu budynków placówki do stanu surowego zamkniętego oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury zewnętrznej. Koszt robót budowalnych etapu I wynosi:
13 024 212,59 zł.

Po zakończeniu etapu I planowane jest rozpoczęcie robót etapu II w ramach którego planowane jest ukończenie robót budowlanych wewnątrz obiektu; wykonanie zagospodarowania terenu oraz zakup wyposażenia. Ponadto wykonana zostanie droga z kostki betonowej, która jest jedyną drogą dojazdową do powstającego domu pomocy społecznej. Wartość robót etapu II wynosi: 15 375 000,00 zł. Dla etapu II udało się również pozyskać dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Programu Inwestycji Strategicznych na kwotę 11 772 749,98 zł.

Łączna wartość robót budowlanych w ramach inwestycji wynosi: 28 399 212,59 zł.

IFrame

Źródło: foto i film tvbogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama