Nigdy nie ignoruj znalezionego niewybuchu

Policjanci przypominają, że pomimo upływu lat nadal odnajdywane są na polach, w ogrodach, czy w lasach niewybuchy, które mogą być groźne.

You are currently viewing Nigdy nie ignoruj znalezionego niewybuchu

W czwartek (04.05) mieszkaniec Lubania poinformował Policję o ujawnieniu niewybuchu przy drodze gruntowej, przy ul. Brzozowej w Lubaniu. Patrol z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, który na miejsce skierował dyżurny, potwierdził, że to przeciwpancerny pocisk artyleryjski kaliber 122 mm i może pochodzić z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. Na miejsce wezwany został patrol saperski z 23. Pułku Artylerii w Bolesławcu. Znalezisko zostało zabezpieczone i przewiezione na poligon w celu zneutralizowania.

Policjanci apelują, aby za każdym razem, gdy natkniemy się na taki przedmiot jak najszybciej alarmować odpowiednie służby, a jeżeli mamy taką możliwość to miejsce, w którym został znaleziony niewybuch oznaczyć. Pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk, a także nie przenosić ich w inne miejsca. Kategorycznie nie wolno podnosić, odkopywać, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora czy rowy.

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Loading

Reklama
Reklama