(nie)Obecność – Festiwal Sztuki Performance

W centrum kultury RABRYKA w Görlitz odbywać się będzie pierwszy festiwal polskiego performance, prezentujący działania szerokiego grona polskich artystek/artystów.

You are currently viewing (nie)Obecność – Festiwal Sztuki Performance

To dwudniowe, wielowymiarowe wydarzenie otwierające przestrzeń zarówno dla klasyków tego nurtu sztuki, jak i przestawiceilek/przedstawicieli młodego pokolenia, różnorodnych stylów i tematów. Skupia się na pojęciu obecności i haśle „Hide or Seek” – zawierającym w sobie poszukiwanie bezpieczeństwa i ukrywanie się, ale także świadomą widoczność i odpowiedzialność.

Program festiwalu stworzą działania performerskie zaplanowane w RABRYCE (Conrad-Schiedt-Str. 23, Görlitz) i jej otoczeniu oraz przestrzeni miejskiej Zgorzelca/Görlitz, a także koncerty i projekcje filmowe. Wydarzenie jest okazją do refleksji nad znaczeniem sztuki performance w przestrzeni artystycznej i społeczeństwie, ale przede wszystkim do poszukiwania tego, co w nas najważniejsze: emocji, wrażliwości, odpowiedzialności.

(nie)obecność – Festiwal Sztuki Performance
20-21.06.2024
RABRYKA, Conrad-Schiedt-Str. 23 / przestrzeń miejska Zgorzelca/Görlitz
Udział bezpłatny

Artystki / artyści: Janusz Bałdyga, Paweł 'Paide’ Dunajko, Dariusz Fodczuk, Edka Jarząb, Jerzy Kosałka, Tomasz Opania, Jarek Słomski, Wiktoria Sobota, Joanna Urbańska, Liliana Zeic

Organizator: OKiS – Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Partnerzy: Rabryka (Second Attempt e.V.) i STREIFEN e.V.

Kuratorka: Agnieszka Chodysz-Foryś

Współpraca: Krzysztof Dobrowolski

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Loading

Reklama
Reklama