Narodowe Czytanie 2023

Burmistrz Miasta Zgorzelec i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu zapraszają do udziału w Narodowym Czytaniu 2023. Tegoroczną lekturą będzie powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

You are currently viewing Narodowe Czytanie 2023

Z Mieszkańcami Zgorzelca czytać będzie Tadeusz Wnuk, aktor Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, oprawę muzyczną podczas wydarzenia zapewni Paweł Chmurzyński.

 

 

Kiedy: sobota, 9 września , godz. 11:00
Gdzie: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Tadeusz Wnuk

Aktor, reżyser, pedagog, edukator z zakresu dykcji, artykulacji i emisji głosu. Absolwent wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Dyrektor Naczelny Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. W swoim dorobku artystycznym posiada ponad 70 ról teatralnych, udział w spektaklach telewizyjnych, serialach, filmach, dokumentach filmowych. Wykładowca Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze z zakresu „Sztuki mówienia i autoprezentacji”. Założyciel Młodzieżowej Sceny Dramatycznej działającej w ramach Edukacji Teatralnej. Koordynator wielu projektów artystycznych między innymi Międzynarodowego Projektu dla młodzieży teatralnej z Niemiec, Czech i Polski „J-O-Ś”. Wieloletni współpracownik Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze z zakresu resocjalizacji przez sztukę. Laureat wielu nagród artystycznych w tym Nagrody Marszałka Dolnośląskiego za Wybitne Osiągnięcia w Dziedzinie Kultury.

 

Paweł Chmurzyński

Pianista jazzowy grający własne kompozycje, standardy jazzowe, utwory klasyczne we własnych aranżacjach, koncertuje solo, jak również towarzyszy wokalistom i solistom, multiinstrumentalista. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu oraz perkusji, absolwent PSM II st. w Zgorzelcu w klasie oboju, absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazzu i Muzyki Estradowej. Pedagog w Kreismusikschule Dreiländereck. Doświadczenia sceniczne zdobywał grając w Big Bandzie Zielonogórskim, Reprezentacyjnej Orkiestrze Elektrowni Turów oraz w kilku własnych i międzynarodowych formacjach, przy boku takich gwiazd jak Izabela Trojanowska, Igor Herbut oraz wielu artystów światowego formatu, podczas tournée na japońskim statku ASKA II.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama