Najprostsza droga od Małolata do Ekologa!

Już wkrótce rusza nasz największy jak do tej pory projekt „Najprostsza droga od Małolata do Ekologa!” .

You are currently viewing Najprostsza droga od Małolata do Ekologa!

8 września 2023 r. w godz.15.00-19.00 na terenie Leśna Baza w Sadzie odbędzie się spotkanie informacyjne na temat tego projektu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Szczególnie przedstawicieli przedszkól z powiatu zgorzeleckiego. Powiemy jak można skorzystać z naszego projektu .

Nie trzeba się zapisywać, tylko przyjechać z rodzinką, koleżankami, wujkami, ciociami czy dziadkami.
Przy ognisku i poczęstunku opowiemy o działaniach planowanych w projekcie w latach 2023-2025. Odbędzie się też pokazowy warsztat dla dzieci pn.„W Krainie Naturalności” (cykl zaplanowany w roku 2024).

A poza tym będziecie mogli spędzić miło czas w pięknych okolicznościach przyrody, odetchnąć po całym tygodniu pracy i pogadać z fajnymi ludźmi. WSTĘP jest WOLNY i BEZPŁATNY.
Skąd wziął się pomysł na projekt?

Pewnie ze wszystkich stron słyszycie jak ekolodzy biją na alarm. Przyroda nie ma się dobrze. Fakty i liczby podawane przez naukowców ponuro rysują przyszłość. Jak myślicie – czy kampanie informacyjne wystarczą, by zachęcić ludzi do zmian? My w Fundacji wierzymy, że klucz do sukcesu ukryty jest raczej w słowach – cyt. „nie wygramy bitwy o ochronę zagrożonych gatunków i środowiska, jeśli nie stworzymy więzi emocjonalnej, która połączy nas z naturą – nie będziemy naprawdę walczyć o coś, czego nie darzymy miłością”.

Jak mówią specjaliści, najlepszy moment na rozpoczęcie tego związku to wczesne dzieciństwo, bo nawyki, które zostaną wypracowane we wczesnych latach życia, zostają na całe życie, więc tak istotne jest jak najwcześniejsze uświadamianie w kwestiach dot. szacunku dla środowiska naturalnego.

 

 

Dlatego też celem projektu jest aktywizacja proekologiczna dzieci w wieku od 3 lat do 6 lat i ich opiekunów z terenu pow. zgorzeleckiego poprzez kształtowanie u nich postaw i poglądów opartych na szacunku dla środowiska naturalnego.

Co będzie się zatem działo w projekcie w latach 2023-2025?

1. „Przedszkolak ku Naturze” – w czasie trwania projektu planujemy zorganizowanie łącznie 66 warsztatów terenowych, w środowisku przyrodniczym w Leśna Baza w Sadzie w Żarskiej Wsi k. Zgorzelca dla grup przedszkolnych z terenu powiatu zgorzeleckiego.

2. „W Krainie Naturalności” – cykl 7 tematycznych warsztatów dla wszystkich dzieci (niezależnie od wieku) i ich opiekunów. Będziemy lepić z gliny, budować z patyków czy malować Naturą

3. Ekopikniki rodzinne -w trakcie trwania projektu zostaną zorganizowane dwa weekendowe pikniki rodzinne dla uczestników oraz zainteresowanej społeczności lokalnej, podczas których odbędą się w m.in. warsztaty dot.permakultury, roślin oczyszczających powietrze, przygotowywania zdrowych słodyczy czy rodzinna gra terenowa.
Z pewnością będzie można ciekawie spędzić czas.

4. „Nauczyciel w Przyrodzie” – podczas trwania projektu planujemy przeprowadzenie dwóch szkoleń dla nauczycieli przedszkolnych z terenu powiatu zgorzeleckiego z zakresu prowadzenia zajęć dla dzieci w środowisku przyrodniczym.

Skąd mamy pieniądze na ten projekt?

Zadanie publiczne pn.”Najprostsza droga od małolata do Ekologa!” jest współfinansowane ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030. #NOWEFIO Komitet do spraw Pożytku Publicznego
Całkowita wartość projektu to 231.900,00 zł (wysokość dofinansowania: 220.000,00 zł), a koszty realizacji wydarzeń na poszczególne lata wyglądają następująco:

Rok 2023: 41.400,00 zł (wysokość dofinansowania: 40.000,00 zł)
Rok 2024: 34.200,00 zł (wysokość dofinansowania: 30.000,00 zł)
Rok 2025: 156.300,00 zł (wysokość dofinansowania: 150.000,00zł)

Zapraszamy zatem w tą podróż mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, a pierwszy krok stawiamy 8 września 2023 r. w Leśna Baza w Sadzie w godz.15.00-19.00

Przybywajcie!!!

Źródło: Fundacja Twoja Droga

Loading

Reklama
Reklama