Na stacjach wciąż „awarie” dystrybutorów

Na polskich stacjach wciąż zdarzają się braki paliwa po tym, jak Orlen obniżył ich ceny wbrew sytuacji na rynku ropy. Spowodowało to zwiększenie popytu ze strony kierowców, ale też zrodziło obawy o stan zapasów w magazynach. — Wszystkie bazy paliwowe PERN funkcjonują w standardowym trybie. Oznacza to, że paliwa wydawane są na bieżąco — podała w sobotę spółka. Przyznała jednak, że obserwuje zwiększony odbiór produktu w jej bazach.

You are currently viewing Na stacjach wciąż „awarie” dystrybutorów

Internauci wciąż informują o „awariach” dystrybutorów na stacjach paliw. Pojawiły się obawy o to, że niektóre bazy paliwowe z powodu nadmiernego popytu „stanęły”.

Do sprawy odniósł się PERN, który zarządza ropociągami oraz bazami ropy naftowej i gotowych paliw. „Wszystkie bazy paliwowe PERN funkcjonują w standardowym trybie. Dotyczy to także bazy w podwarszawskim Emilianowie. Oznacza to, że paliwa wydawane są na bieżąco” — poinformowała w sobotę spółka.

Jak zaznaczył PERN, obserwowany jest zwiększony popyt i odbiór produktu w jego bazach. „Podkreślamy, że na wszystkich bazach jest wystarczająca ilość paliwa” — przekazał w komunikacie.

Spółka dysponuje 19 bazami paliwowymi w całej Polsce, których pojemność wynosi ponad 2,65 mln m sześc. produktów naftowych i czterema bazami ropy naftowej o łącznej pojemności ponad 4,1 mln m sześc.

PERN zarządza także w całym kraju siecią 2600 km rurociągów surowcowych i produktowych. Spółka wspomniała, że od 2016 r. zbudowała w swoich bazach na terenie całej Polski 28 zbiorników na produkty naftowe i 13 zbiorników na surowiec.

Inwestycje sięgnęły 3 mld zł i w sposób istotny zwiększyły bezpieczeństwo naftowe i paliwowe Polski” — oświadczyła spółka.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Kierowca furmanki

    Paliwa jest tyle co w Morzu Bałtyckim.Typowa zagrywka PiS . Wstrzymać dostawe paliwa tylko po to żeby dwukrotnie podnieść cenę po wyborach

  2. Sheriff psk

    PiS was oszukuje a wy i tak na nich zagłosujecie cymbaly

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama