Miasto wyremontowało poradnię terapeutyczną w Zgorzelcu

Zakończył się remont pomieszczeń terapeutycznych Poradni Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu WS – SP ZOZ w Zgorzelcu mieszczącej się przy ul. Staszica 5 w Zgorzelcu. Roboty remontowe zostały w całości sfinansowane z budżetu gminy. Koszt wszystkich prac wyniósł 607 tys. zł i został pokryty z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania […]

You are currently viewing Miasto wyremontowało poradnię terapeutyczną w Zgorzelcu

Zakończył się remont pomieszczeń terapeutycznych Poradni Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu WS – SP ZOZ w Zgorzelcu mieszczącej się przy ul. Staszica 5 w Zgorzelcu. Roboty remontowe zostały w całości sfinansowane z budżetu gminy. Koszt wszystkich prac wyniósł 607 tys. zł i został pokryty z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Zgorzelcu na lata 2022 – 2025.

Wyłoniony w przetargu wykonawca, wrocławska spółka Max Energy, w ramach podpisanej umowy wykonał dokumentację projektową, uzyskał wszelkie niezbędne uzgodnienia oraz pozwolenia i na jej podstawie wykonał prace remontowe, które obejmowały: naprawę wypraw tynkarskich, malowanie ścian i sufitów, wykonanie nowej podłogi, renowację drzwi wewnętrznych, wymianę instalacji elektrycznej po śladzie istniejącej, wymianę stolarki okiennej, wymianę parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, remont toalet, wymianę grzejników, remont ścian działowych. Ponadto w ramach realizacji inwestycji zakupiono i zamontowano m.in. armaturę sanitarną do dwóch toalet, lustra, drzwi wewnętrzne, oprawy oświetleniowe, gniazda elektryczne, gniazda sieciowe, włączniki elektryczne.

Budynek, w którym realizowane były prace budowlane jest prawnie chroniony wpisem do rejestru zabytków nr 1228/J decyzją z dnia 18.08.1995r. w związku z powyższym wszystkie prace wykonywane były pod ścisłym nadzorem i w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu.

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Reklama
Reklama