Lato w mieście – wybierz coś dla siebie

Wakacje w mieście też mogą być fajne. Jak co roku, nasze miejskie instytucje przygotowały oferty, które gwarantują lato pełne atrakcji. Oczywiście w pierwszej kolejności kierujemy je do naszych najmłodszych mieszkańców ale Ci starsi też znajdą okazję do urozmaicenia letniego czasu.

You are currently viewing Lato w mieście – wybierz coś dla siebie

LATO Z BIBLIOTEKĄ
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na zajęcia pod hasłem „Lato w bibliotece”. W ofercie: zajęcia plastyczne i muzyczne, majsterkowanie, eksperymenty, programowanie, gry planszowe i karciane.
Obowiązują zapisy a liczba miejsc jest ograniczona.
Zajęcia prowadzone są w oddziale przy ul. Getta 1 oraz filii przy ul. Orzeszkowej.

LATO Z BIBLIOTEKĄ

WAKACJE NA SPORTOWO
Zgorzeleckie Centrum Sportowo Rekreacyjne wychodzi z propozycją aktywnego spędzenia wakacji. W przygotowanym harmonogramie znajdziemy: boks, taekwondo, kickboxing, piłkę nożną, brydża i ściankę wspinaczkową.
Od 10 do 14 lipca centrum zaprasza na cykl zajęć pod hasłem: „SPORTOWE WAKACJE 2023… W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH!” W ciągu tych kilku dni dzieci będą miały okazję do nauki gry w tenisa, kometkę czy badmintona; będą mogły zmierzyć się w trakcie gier i zabaw zręcznościowych, aż w końcu wziąć udział w pieszej bądź rowerowej wycieczce wzdłuż Nysy Łużyckiej.
Kolejne propozycja CSRu to znany zgorzelczanom turniej ulicznej piłki koszykowej STREETBALL. Do 7 lipca drużyny mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w meczach.
Marzącym o kąpieli i plażingu oferujemy skorzystanie ze zorganizowanego transportu na „Witkę”– przez cały lipiec, codziennie o wyznaczonych godzinach na trasie: Centrum Sportowo Rekreacyjne (pływalnia kryta) – Przystań Żeglarska – Niedów ,,Witka” będzie można skorzystać z przewozu. Bilety do nabycia w kasie pływalni.

 

 

WAKACJE NA SPORTOWO

WAKACJE Z MDKiem
Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu przedstawia swoje propozycje na lato w mieście bez nudy. Wśród nich m.in. LUBIĘ PONIEDZIAŁKI- zwiedzanie domu kultury dla osób indywidualnych oraz grup z przewodnikiem oraz LETNIE SZTUKOWANIE- zajęcia plastyczne i spotkania z różnymi formami sztuki tj. mozaika czy batik. Zajęcia organizowane w turnusach, odpłatne i z obowiązkowymi wcześniejszymi zapisami. Na skwerze Popiełuszki będzie można oddać się ROZTAŃCZONEJ LABIE czyli treningom tanecznym. MDK zaprasza dzieci na FILMOWE LATO – dzienne seanse w kinie PozaNova a także na KINO WIECZOROWĄ PORĄ – kino dla każdego, na trawniku MDK.

WAKACJE Z MDKiem

LETNIE ZWIEDZANIE Z MUZEUM ŁUŻYCKIM
Do poznania historii Europa-Miasta Zgorzelec- Görlitz zachęca Muzeum Łużyckie proponując nam cykl wycieczek z Andrzejem Paczosem – znawcą historii regionalnej, wieloletnim dyrektorem Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach, współpracownikiem Muzeum Przyrodniczego w Görlitz. W ofercie mamy trzy wycieczki: Dookoła Murów Miejskich, Grób Święty i Góra Oliwna oraz Via Regia w Görlitz. Obowiązują zapisy a bilety w cenie 15zł, są do nabycia w Muzeum.

LETNIE ZWIEDZANIE Z MUZEUM ŁUŻYCKIM
PÓŁKOLONIE Z NYSĄ ZGORZELEC
Zapraszamy najmłodszych mieszkańców i mieszkanki na półkolonie z MKS Nysa Zgorzelec. Klub proponuje zajęcia pełne atrakcji w dwóch letnich turnusach: 24-28 lipca I 7-11 sierpnia. Zachęcamy do aktywnego spędzenia lata.

PÓŁKOLONIE Z NYSĄ ZGORZELE

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Zgorzelczanin

    Powiem tak, w Zgorzelcu inwestycja na grupę miliony, w siekierczynie mniejsze pieniądze poszly, a plac zabaw, atrakcje, zabawki, wygląd, o 200% lepsze i więcej! Won z groniczem, skończy się dawanie swoim wygrywać, to samo w sulikowie z wójtem!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama