Kurtka puchowa męska. Jak wybrać najlepszą dla siebie?

Kurtka puchowa jest gwarancją ochrony przed niskimi temperaturami nawet wtedy, kiedy warunki za oknem nie sprzyjają wielogodzinnym spacerom. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i krojów klasycznych kurtek, dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z ich podstawowymi właściwościami.

You are currently viewing Kurtka puchowa męska. Jak wybrać najlepszą dla siebie?
Tourist with a backpack in the mountains. Mountain hiking in the high mountains. Travel and adventure. Active life. Landscape in the summertime.

Co warto wiedzieć przed zakupem kurtki puchowej?

Kurtki puchowe, mimo pozornie podobnego przeznaczenia, dzielą się na kilka podstawowych typów. Ten rodzaj odzieży wierzchniej może stanowić w pełni funkcjonalną barierę ochronną przed chłodem i opadami śniegu, zwłaszcza jeśli temperatura na zewnątrz oscyluje w okolicach zera stopni Celsjusza. Wówczas kurtka puchowa dobrej jakości będzie gwarancją nie tylko komfortu termicznego, ale też pozwoli uniknąć przemoczenia. W przypadku osób poszukujących produktu stworzonego do wykorzystania w bardziej ekstremalnych warunkach, kurtki mogą być stosowane jako puchowy sweter zakładany pod inny rodzaj okrycia wierzchniego na czas zimowych wędrówek w górach. W zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika zmienia się wygoda korzystania z konkretnych modeli kurtek puchowych. Z tego powodu warto zapoznać się z ich dostępnymi krojami na stronie https://www.e-horyzont.pl/mezczyzna/kurtki-meskie/kurtki-puchowe-meskie.html, dzięki czemu parametry produktu będą idealnie komponować się z rodzajem aktywności oraz sposobem wykorzystania tego typu odzieży w warunkach zimowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki puchowej?

Najważniejszym parametrem określającym właściwości termiczne kurtki jest poziom sprężystości puchu. Odwzorowuje on objętość wypełnienia przestrzeni wewnątrz materiału, a tym samym jest równoznaczny ze stopniem izolacji i poziomem komfortu cieplnego. Większość produktów charakteryzuje się wypełnieniem o wartości około 600 cuin, które zabezpiecza przed utratą ciepła w temperaturze znacznie poniżej zera stopni Celsjusza. Na rynku dostępne są również produkty, których sprężystość dochodzi nawet do 900 cuin – jednak z reguły tego typu kurtki puchowe przeznaczone są do wykorzystania w skrajnie ekstremalnych warunkach pogodowych. Sprężystość kurtki puchowej wpływa również na jej poziom kompresji. Planując więc zakup odzieży wierzchniej możliwej do złożenia i przechowywania w plecaku, warto wybrać model, która zmieści się wewnątrz plecaka podczas wyprawy.

Rodzaj puchu i inne cechy kurtek

Istotne znaczenie mają również inne właściwości kurtek puchowych. Najczęściej spotykane jest wypełnienie puchem, kaczym lub gęsim, na poziomie ponad 80 procent, gdzie pozostałą część materiału wypełniającego stanowi pierze. Od kroju kurtki zależy w dużej mierze jej funkcjonalność, dlatego wygodne rozmieszczenie kieszeni, obecność ocieplanego kaptura, przedłużenie materiału z tyłu oraz elastyczne mankiety z pewnością będą korzystnie wpływały na poziom zadowolenia z produktu. Polecaną przez miłośników zimowego outdooru kurtką puchową jest model Phantom polskiej firmy Pajak, dostępny na stronie internetowej https://www.e-horyzont.pl/meska-kurtka-puchowa-pajak-phantom-black-122194.html. Wysoki poziom komfortu cieplnego, uniwersalny krój oraz obecność hydrofobowej powłoki sprawiają, że produkt ten sprawdza się równie dobrze w warunkach miejskich, jak i podczas pokonywania bardziej wymagających górskich szlaków. Odpowiedni wybór kurtki puchowej jest bowiem gwarancją nie tylko odpowiedniego poziomu ochrony ciała przed wychłodzeniem, ale też swobody ruchów podczas aktywności fizycznej.

Loading

Reklama
Reklama