Powiatowy Konkurs Recytatorski

18 kwietnia 42 uczestników z wszystkich siedmiu gmin powiatu zgorzeleckiego zaprezentowało swoje interpretacje znanych i lubianych utworów – zarówno tych klasycznych, jak i z bardziej współczesnego repertuaru.

You are currently viewing Powiatowy Konkurs Recytatorski

WSZYSCY byli zwycięzcami już od początku, decydując się na występ na scenie przed tak liczną publicznością i deklamując utwory ze swadą i całkowitym zaangażowaniem. WSZYSTKIM gratulujemy odwagi i umiejętności.

 

 

Po prezentacjach jury ruszyło dokonać niemal niemożliwego, czyli wyboru laureatów. Po burzliwej naradzie i podjęciu niełatwych decyzji zdecydowało, co następuje:

1 miejsce ex aequo zajęli Adela Niewęgłowska Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące Cogito w Zgorzelcu i Mieszko Zarzycki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu.

Dwa drugie miejsca zajęły: Laura Wiewióra Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej S i Zofia Markowska ze Szkoły Podstawowej w Żarskiej Wsi.

Na trzecim miejscu na podium stanęli: Antonina Cerobska ze Szkoły Podstawowej w Łagowie i Miłosz Rędziak @Szkoła-Podstawowa-nr-1-w-Pieńsku

Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Smolarek Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni oraz Maciej Szcześniak ze Szkoły Podstawowej w Działoszynie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: rodzicom, nauczycielom, szkołom i instytucjom kultury za przygotowanie dzieci i udział w naszym konkursie!

Źródło: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama