Koncert – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia oraz Bogatyński Ośrodek Kultury zapraszają na niezwykły koncert: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z towarzyszeniem Warsaw String Quartet.

You are currently viewing Koncert – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz

Alicja Majewska od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową – w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie.

Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.

 

 

Owocem współpracy z innymi artystami są niezapomniane piosenki śpiewane w duecie (między innymi z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim), jak również, opracowane muzycznie przez Włodzimierza Korcza, płyty z kolędami (pierwsza z nich z Łucją Prus i Jerzym Połomskim, następnie „Kolędy w Teatrze Stu” z Haliną Frąckowiak i Andrzejem Zauchą oraz trzecia ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym). Najnowsza płyta „Piosenki Korcza i Andrusa” swoją premierę miała 11 listopada 2022 roku.
6 kwietnia startuje sprzedaż biletów w BOK oraz na kup bilecik.pl
W dniach 6, 7 oraz 11 kwietnia bilety można zakupić w sekretariacie natomiast od 12 kwietnia również w kasie BOK (dolny hol).

Godziny otwarcia kas BOK po Świętach Wielkanocnych:
sekretariat od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00
kasa BOK (dolny hol) od piątku do wtorku w godzinach 15.00-20.00
Mamy jeszcze wielką niespodziankę! Z racji tego, iż 26 maja świętujemy Dzień Mamy szykujemy dla Was, z tej właśnie okazji, fantastyczną loterię! Szczegóły niebawem – bądźcie czujni!

Zapraszamy:

29 maja 2023, godz. 19.00
Sala widowiskowa BOK
Cena biletu: 90 zł

Organizatorzy: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia

Loading

Reklama
Reklama