Kolejny złodziej w rękach policji

W dniu wczorajszym trwały intensywne działania zmierzające do ujęcia mężczyzny podejrzanego o kradzieże dokonane na terenie Zgorzelca. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Nie dość, że dopuścił się kradzieży agregatu i rowerów to zostaną mu przedstawione także dodatkowe zarzuty.

You are currently viewing Kolejny złodziej w rękach policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy w wyniku działań operacyjno-rozpoznawczych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu w dniu wczorajszym zatrzymali 38-latka, który dopuścił się kilku przestępstw. Jak ustalono mężczyzna, mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, w dniu 12 czerwca 2023 roku dokonał kradzieży wartego 3 tysiące złotych agregatu prądotwórczego, który znajdował się w części ładunkowej lawety czym działał na szkodę firmy z powiatu toruńskiego.

Zatrzymany trafił do zgorzeleckiej jednostki policji, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawione mu zostały zarzuty zarówno kradzieży agregatu, a także dwóch rowerów łącznej wartości 3,5 tysiąca złotych, których dokonał dnia wcześniejszego na terenie Zgorzelca. Utracone mienie odzyskano w całości.

 

 

W toku intensywnych działań zgorzeleckich policjantów, ustalono, że ten sam mężczyzna dokonał także kradzieży akumulatora i zakrętarki udarowej o łącznej wartości 876 zł na szkodę jednego ze zgorzeleckich marketów budowlanych, a ponadto w lutym br. przy użyciu karty płatniczej należącej do innej osoby w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał płatności zbliżeniowych na kwotę 95 zł oraz 5-krotnie usiłował użyć tej karty w celu dokonania transakcji bezgotówkowej ale zamierzonego celu nie osiągnął.

Mężczyzna w dniu dzisiejszym został przesłuchany i przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów.

Sprawcy powyższych zdarzeń za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st.asp. Edyta Szydłowska
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Haha

    Miał tę jedyną okazję by być jak Clyde (to ten od Bonnie), zamiast robić dychę na koledze z podwórka, mógł pójść do banku, może tam by się udało? Jeśli nie to kara ta sama, a jaki miałby szacuneczek na osiedlu! Mordo, typ zrobił napad na bank!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama