Koleje Dolnośląskie ruszyły do Świnoujścia! Pociąg Premium Nadmorski będzie woził pasażerów przez całe lato

Szybki wypad nad Bałtyk, a może dwutygodniowy urlop? Niezależnie od planów i możliwości urlopowych, każdy chętny może wybrać się do Świnoujścia na pokładzie pociągu Kolei Dolnośląskich. To najszybsze połączenie kolejowe na tej trasie, przejazd trwa tylko 5 godzin i 13 minut!

You are currently viewing Koleje Dolnośląskie ruszyły do Świnoujścia! Pociąg Premium Nadmorski będzie woził pasażerów przez całe lato

Pierwszy skład KD Premium Nadmorski wyruszył z Wrocławia do Świnoujścia w sobotę 21 czerwca o 6:44 z Wrocławia z kompletem pasażerów na pokładzie. Na dwa kolejne kursy, czyli 29 czerwca i 6 lipca, spółka podstawi więc aż dwa połączone pięcioczłonowe Impulsy 2. Dzięki temu podwoi się liczba miejsc, która wyniesie dokładnie 498. Pociągi nad Bałtyk ruszają w soboty rano z Wrocławia, a w niedzielę można nimi wygodnie wrócić do domu. Co ważne, to połączenie bezpośrednie, nie trzeba więc przesiadać się i dźwigać bagaży z pociągu do pociągu. Koleją z Dolnego Śląska nad morze dotrzemy do 31 sierpnia. Pociągi będą kursować w każdy weekend oraz dodatkowo 15 sierpnia.

– Zachęcam do wybierania pociągu podczas wakacyjnych przejazdów. Kolej to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu, a pojazdy naszego regionalnego przewoźnika są nowoczesne, komfortowe i ekologiczne.  Dodatkowo, pociągiem Kolei Dolnośląskich dojedziemy nad morze w rekordowym czasie. Ubiegłoroczny sukces tego połączenia, z którego skorzystało ponad 7 tys. osób pokazuje, że Dolnoślązacy chętnie podróżują Kolejami Dolnośląskimi nad morze, ale też mieszkańcy województw zachodniopomorskiego oraz lubuskiego odwiedzają nasz piękny region – mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Pociągiem KD Premium Nadmorski nad Bałtyk można dojechać nie tylko z Wrocławia. Skład zatrzymuje się także w Legnicy, Lubinie, Głogowie, Zielonej Górze, Szczecinie Dąbie oraz Międzyzdrojach. Połączenie zadebiutowało w wakacje 2023 roku. Skorzystało z niego wówczas ponad 7 tys. pasażerów. Liczba zajętych miejsc w pociągu sięgnęła blisko 90 procent.

Kolej regionalna na Dolnym Śląsku rozwija się niezwykle dynamicznie. Prowadzimy w naszym województwie niespotykany w skali kraju projekt przejmowania nieczynnych linii kolejowych, ich rewitalizacji i przywracania na nich połączeń pasażerskich. Koleje Dolnośląskie kupują nowoczesne i ekologiczne pociągi do obsługi tras, których cały czas przybywa. W ostatnich latach ćwierć miliona Dolnoślązaków odzyskało po ponad 20 latach dostęp do kolei. Najbardziej cieszy fakt, że pasażerowie widzą i doceniają wysiłki samorządu województwa oraz Kolei Dolnośląskich. Podróżni uznali nasze województwo za realizujące najlepsze połączenia regionalne w Polsce – mówi Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Kolej regionalna na Dolnym Śląsku jest oceniana jako najlepsza w Polsce. To zasługa dobrej współpracy samorządu województwa i Kolei Dolnośląskich

Koleje Dolnośląskie, oprócz realizacji przejazdów w regionie, dostrzegają także potrzebę zapewnienia lepszej łączności pomiędzy najpopularniejszymi miejscowościami turystycznymi i historycznymi ośrodkami w Polsce – zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy najwięcej osób podróżuje po kraju. Koleje Dolnośląskie planują już niedługo wozić pasażerów na przykład do Warszawy. Na razie pociągi regionalnego przewoźnika jeżdżą do Świnoujścia.

Pierwszy w tym roku pociąg KD do Świnoujścia wyruszył z kompletem pasażerów na pokładzie

– Prosty przykład: między Wrocławiem a Warszawą kursuje 13 par połączeń bezpośrednich. W Niemczech, między Berlinem a trzecim największym miastem, Monachium, liczba par połączeń dziennie to 25 – tłumaczy Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Składy Kolei Dolnośląskich ruszają do Świnoujścia w każdą wakacyjną sobotę z Wrocławia Głównego o godz. 6:44, a znam morza startują w każdą niedzielę o godz. 14:48. Dodatkowo 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego pociągi KD pojadą w obu kierunkach. Ostatnie połączenie ze Świnoujścia do Wrocławia wyruszy 1 września. Bilety z rezerwacją miejsca są dostępne stacjonarnie na dworcu w Legnicy, w Biurze Obsługi Klienta na dworcu Wrocław Główny oraz poprzez KOLEO – za 99 zł z Wrocławia i za 89 zł z Legnicy, Lubina, Głogowa i Zielonej Góry.

Pociągi KD w każdy wakacyjny weekend oraz 15 sierpnia będą wozić pasażerów aż do Świnoujścia

fot.pixabay.com

Loading

Reklama
Reklama