„Klub Miłośników Gier Logicznych i Terenowych” Edycja 2024

Fundacja Twoja Droga zaprasza młodych mieszkańców Zgorzelca (10-14 lat) na cykl warsztatów stacjonarnych i terenowych, podczas których aktywne spędzanie przez nich czasu wolnego nabierze całkiem nowego wymiaru.

You are currently viewing „Klub Miłośników Gier Logicznych i Terenowych” Edycja 2024

Uczestnicy projektu będą mieli możliwość nawiązania relacji w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, w atmosferze zabawy, dzielenia się wiedzą, współpracy i wzajemnej pomocy, bez typowo szkolnej rywalizacji.

CO, GDZIE i KIEDY?

24 kwietnia, 15 i 29 maja, 12 czerwca (środy), godz.17.00-18.30, MDK Zgorzelec, sala nr 9 ”Łamigłówki? To lubię!” – warsztaty stacjonarne, podczas których uczestnicy:

  • poznają różnego rodzaju interdyscyplinarne gry i łamigłówki logiczne (gry: Set, Digit, Mathable, Lettera, Słowny Master Mind, Kółko i Krzyżyk na planszy bez ograniczeń, Gra Niom i Nim, itp. łamigłówki: Sudoku, Kakuro, Obrazki logiczne, Piramidy, Wielokropki, Łamigłówki architekta, zagadki i zadania logiczne),
  • stworzą różnego rodzaju ciekawe bryły i łamigłówki geometryczne (flexagon, kartka o 6 stronach, „samowstający” dwunastościan foremny),
  • rozegrają mini turnieje ww. gier i łamigłówek.

Prowadzenie – Urszula Białach

8 i 22 maja, 5 czerwca (środy) godz.17.00-19.00 „Orientuj się !” – warsztaty terenowe, które będą obejmowały w szczególności:

  • przeszkolenie uczestników z orientacji w terenie za pomocą, planu, mapy i przedmiotów terenowych, udział w grze miejskiej w obrębie Zgorzelca oraz w grach terenowych na terenie parku koło MDK, parku wokół Zalewu Czerwona Woda,
  • tworzenie takich gier przez członków grupy dla pozostałych jej uczestników, wykorzystanie w grach terenowych łamigłówek poznanych podczas zajęć stacjonarnych.

Prowadzenie – Urszula Białach, Iwona Foltyn

22 czerwca (sobota) w godz. 10.00-13.00 – zakończenie projektu na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu – rodzinna gra terenowa przygotowana przez uczestników projektu.

 

 

ILE TO KOSZTUJE?

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY… co nie znaczy, że bezwartościowy. Bezpłatny udział każdego uczestnika niesie za sobą wartość czasu i pracy osób zaangażowanych w powstanie projektu.
Jeśli więc zgłosisz swoje dziecko do udziału w projekcie, a jednak nie będzie ono mogło w nim uczestniczyć, daj nam koniecznie wcześniej znać.

ZAPISY i INFORMACJE:

Liczba miejsc ograniczona do 16. Obowiązują zapisy, tylko poprzez wysłanie wiadomości na emailfundacjatwojadroga@gmail.com. Pierwszeństwo mają dzieci, które nie brały udziału w edycji projektu w 2023 r. O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

O PROWADZĄCYCH:

Urszula Białach- nauczycielka matematyki z wieloletnim stażem, pasjonatka gier i łamigłówek logicznych, doświadczona organizatorka gier terenowych i imprez na orientację
Iwona Foltyn – organizatorka m.in. leśnych warsztatów dla rodzin z dziećmi w projektach prowadzonych przez Fundację

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Miasta Zgorzelec (Gmina Miejska Zgorzelec).

Źródło: Fundacja Twoja Droga

Loading

Reklama
Reklama