Kindermiasto Zgorlitz 2023

W lipcu 2023 rusza kolejna edycja projektu Kindermiasto Zgorlitz 2023!

You are currently viewing Kindermiasto Zgorlitz 2023
Tego lata po raz kolejny odbędzie się polsko-niemiecki projekt Kindermiasto Zgorlitz. Tegoroczną edycję będziemy gościć na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kościuszki 68 w Zgorzelcu w dniach 18 – 21 oraz 24 – 27 lipca 2023 roku. Do udziału w projekcie serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7 – 14 lat, które pochodzą ze Zgorzelca, Görlitz i okolic lub spędzają tu wakacje.
Czym jest Kindermiasto?
Kindermiasto Zgorlitz to rodzaj trwającej kilka dni gry, podczas której dzieci uczą się, co to znaczy pracować, zarabiać i odpoczywać. Przebywając w Kindermieście, dzieci poznają nowe zawody (takie jak: stolarz, programistka, piekarz, muzyk, fotografka, urzędnik, czy muzealniczka) i zdobywają praktyczne umiejętności z nimi związane. Młodzi obywatele wybierają swojego burmistrza i zgłaszają uwagi i propozycje dotyczące życia miasta. Podczas projektu uczestnicy zdobywają nowe przyjaźnie i doświadczenia, pogłębiają wiedzę o świecie i o tym, jak funkcjonuje miasto. Wspólnie dokonują wyborów i przekonują się o ich konsekwencjach. Rozwijają też swoją kreatywność, przedsiębiorczość i uczą się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Kindermiasto to nie tylko świetna zabawa z rówieśnikami i okazja, by poznać nowych kolegów i koleżanki z Polski i Niemiec, ale też wakacyjna lekcja demokracji i współdecydowania.
Spotkanie organizacyjne dla rodziców
Rodziców zainteresowanych udziałem dziecka w wakacyjnych zajęciach zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 lutego o godzinie 17:00 w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu.
Partnerzy
Kindermiasto jest projektem stowarzyszenia Meetingpoint Memory Messiaen e.V. organizowanym w ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami partnerskimi: Ca-Tee-Drale e.V., esta e. V. Projekt wspierany jest przez Urząd Miasta w Zgorzelcu oraz wiele stowarzyszeń, inicjatyw i firm z Görlitz i Zgorzelca.
Kindermiasto szuka pomocniczek i pomocników
Kindermiasto to projekt, który wymaga zaangażowania wielu osób. Do naszego zespołu można dołączyć jako:
– pośrednik językowy, który zapewni uczestnikom komfort komunikacyjny,
– osoba prowadząca stanowisko z ofertą pracy/warsztatów,
– wolontariuszka/wolontariusz.
Kontakt
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Damianem Dąbkiem (e-mail: info@kindermiasto.eu lub pod nr telefonu: 0049 3581 661 269). O wszelkich nowościach i przygotowaniach do projektu będziemy informować na naszej stronie internetowej www.kindermiasto.eu/pl  oraz w naszych social mediach:

Loading

Reklama
Reklama