Kaziukowy jarmark za nami

Wróciły po przerwie i nie zawiodły! KAZIUKI 2023 już za nami ale wiemy jedno – było tak, jak być powinno a nawet lepiej! W minioną sobotę Centrum Sportowo Rekreacyjne w Zgorzelcu tętniło zabawą, karmiło swojskimi przysmakami i przykuwało uwagę barwnymi kramami.

You are currently viewing Kaziukowy jarmark za nami

Na Kaziukowej scenie zagościło 11 zespołów – pięknie wystrojeni śpiewali, tańczyli i porywali do wspólnej zabawy. Przygotowane w folkowym klimacie występy nie pozwalały ustać w miejscu i parkiet szybko się zapełnił.

Licznie oblegane były stoiska z domowymi wypiekami, pierogami o różnych nadzieniach, krokietami i bigosem- a wszystko to wykonane przez najlepsze, lokalne gospodynie. Nie zabrakło swojskich nalewek, syropów i miodów. Jednak „bufety” to tylko część stoisk.

 

 

Cały jarmark zaszczyciło swoją obecnością ponad 30 różnych rzemieślników, wśród których nie brakowało twórców rękodzieł, które prawdziwie cieszyły oko. I tak, na straganach można było podziwiać biżuterię, zabawki, świece, tkane serwety, grafiki, kartki okolicznościowe ale i wiosenne czy wielkanocne ozdoby tj. stroiki, jaja, zające, plamy wielkanocne. Niezliczone techniki ich wykonania są dowodem wielkich talentów ich twórców.

W imieniu Miejskiego Klubu Seniora serdecznie dziękujemy zespołom, wystawcom, obsłudze CSR Sp. z o.o., wszystkim zaangażowanym oraz oczywiście tym, którzy odwiedzili tegoroczne Kaziuki.

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Reklama
Reklama