Kaufland wycofuje z półek toksyczne płyny do spryskiwaczy i odmrażacze do szyb

Kaufland wycofuje cztery produkty z półek. Kontakt może grozić ślepotą, a nawet śmiercią.

You are currently viewing Kaufland wycofuje z półek toksyczne płyny do spryskiwaczy i odmrażacze do szyb

Powodem wycofania tych płynów ze sprzedaży jest zbyt wysokie stężenie metanolu. O szkodliwości tej substancji czytamy w komunikacie Kauflandu. – Połknięcie lub kontakt z metanolem może spowodować ślepotę lub śmierć – ostrzega sieciówka.

Sieć sklepów oferuje zwrot pieniędzy

Każdy klient, który zdążył nabyć któryś z wyżej wymienionych produktów, powinien natychmiast przestać z nich korzystać. Ci, którzy je posiadają, mogą pozbyć się szkodliwych płynów na własną rękę lub zwrócić w markecie i otrzymać zwrot pieniędzy.

– Produkt można zwrócić w każdym markecie Kaufland, także bez okazywania paragonu, otrzymując zwrot pieniędzy za zakup – informuje sieć sklepów w komunikacie.

Metanol to śmiertelnie niebezpieczna trucizna

Ostrzeżenia Kauflandu dotyczące produktów zawierających metanol powinny wzbudzić szczególną czujność nie tylko u kierowców, którzy zdecydowali się kupić odmrażacze do szyb czy płyny do spryskiwaczy. Metanol jest bowiem bardzo niebezpieczną substancją, a już nawet jego kontakt ze skórą może wywołać poważne problemy zdrowotne. 

Źródło: biznes.interia.pl

Loading

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Edward korepetycje z polskiego

  Boję się środkuw to ksycznych

 2. lucascada

  ja nie używam płynów do spryskiwaczy, najbardziej naturalnym płynem jest deszcz i tego się trzymam, jeżdżąc moją Cascadą po drogach powiatu

 3. Randy Brodak

  Ja nie używam płynu do spryskiwaczy, auto ma się naturalnie umyć przez kwaśny deszcz.

 4. Michałek

  A co z pastą wybielającą zęby? Jak ja teraz pójdę na randkę z nową dziewczyną z Weglinca o której jeszcze nie powiedziałem nikomu?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama