KAS udaremniła przemyt suszu tytoniowego wartego ponad 9 mln zł

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt ponad 13,8 t suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy.

You are currently viewing KAS udaremniła przemyt suszu tytoniowego wartego ponad 9 mln zł

Kontrola na A4

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS zatrzymali do kontroli w Jędrzychowicach na autostradzie A4 samochód ciężarowy, który jechał z Czech na Litwę.

Kierowca nie posiadał dokumentów, które potwierdzałyby pochodzenie towaru. Transport nie został zarejestrowany w systemie SENT.

99 kartonów z suszem tytoniowym

W skontrolowanym samochodzie ciężarowym, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli 99 kartonów z suszem tytoniowym bez polskich znaków akcyzy, które ważyły ponad 13,8 t.

Szacunkowa wartość rynkowa przejętej kontrabandy to ponad 9 mln zł.

33-letniemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności oraz grzywna. Kierujący będzie musiał także zapłacić karę grzywny od 5 do 7,5 tys. zł za brak zgłoszenia towaru w systemie SENT.

 

 

Przypominamy

SENT to System Elektronicznego Nadzoru Transportu, tzw. towarów wrażliwych, np. paliwo, alkohol, tytoń, leki, odpady, wyroby mięsne czy oleje roślinne. Głównym celem działania systemu jest wyeliminowanie przestępczości transgranicznej.

 

  Rzecznik prasowy  –  Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek

Loading

Reklama
Reklama