Jakubowe spotkanie z filozofią – zaproszenie na wykład

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na wykład dra Janusza Maja „Filozofia poza akademicką narracją (czym jest?)”. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia, podczas Jakubów 2023.

You are currently viewing Jakubowe spotkanie z filozofią – zaproszenie na wykład

Filozofia poza akademicką narracją to  – w najprostszym ujęciu – filozofia wyrastająca z życia, to filozofia, która pozwala człowiekowi nadać określony sens  jego własnej egzystencji. To filozofia pokazująca swą przydatność w codziennym życiu, dla której najważniejsze jest wezwanie do przemyślenia swojego życia i namysłu nad wszystkim, co się na niego składa.

Czy filozoficzny namysł nad życiem odrzucający zainteresowania poznawczo-metafizyczne  można – w sensie ścisłym – nazywać filozofią? A jeśli tak, to w jakim znaczeniu? Co to znaczy, że źródłem takiej filozofii nie są dociekania typowo akademickie a doświadczenie życia?

 

 

W czasie spotkania filozoficznego będziemy poszukiwać odpowiedzi na tak postawione pytania.

  • Jakuby Święto Starego Miasta
  • XII Spotkanie z filozofią
  • Dom Jakuba Böhme 27 sierpnia 2023 r. / niedziela / godz. 16:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie filozoficzne!!!

Dr Janusz Maj – filozof, pedagog, dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Autor książki Wezwanie mowy. Myślenie mowy, liturgia i piękno w filozofii Franza Rosenzweiga oraz wielu artykułów z zakresu filozofii i pedagogiki. Nauczyciel akademicki, nauczyciel etyki i filozofii w szkołach średnich, pedagog społeczny, edukator senioralny. Interesuje się przede wszystkim filozofią i pedagogiką dialogu, które rozwija w duchu aktualnych problemów społecznych i edukacyjnych.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama