Jakie szanse na Euro mają Polacy?

Reprezentacja Polski wygrała w barażach z Estonią i Walią, dzięki czemu zapewniła sobie awans na mistrzostwach Europy w 2024 roku. Polacy w fazie grupowej tego turnieju zmierzą się z Austrią, Francją i Holandią. Jak oceniane są szanse naszego zespołu?

You are currently viewing Jakie szanse na Euro mają Polacy?

Przewidywania przed startem Euro 2024!

Losowanie potencjalnej grupy biało-czerwonych odbyło się w końcówce 2023 roku i już wtedy stało się jasne, że nawet jeśli Polakom uda się wywalczyć awans, to trafią do jednej z najsilniej obsadzonych grup w całym turnieju.

Polska w fazie grupowej zmierzy się najpierw z reprezentacją Holandii, a następnie z Austrią i Francją. Wstępne przewidywania, które są dostępne na stronie zakładów sportowych, wskazują, że największe szanse na awans z tej grupy mają Francuzi. Za ich plecami plasują się Holendrzy, a następnie Austriacy. Reprezentacja Polski w tym momencie przez ekspertów, a także analityków zakładów bukmacherskich online, wskazywana jest na najsłabszy zespół tej grupy. W ostatnich turniejach o mistrzostwo Europy nie brakowało jednak niespodzianek, więc trzeba liczyć, że podopieczni Michała Probierza będą w stanie zaskoczyć mocniejszych rywali.

Tuż po wywalczeniu awansu przez reprezentację Polski na mistrzostwa Europy w 2024 roku pojawiła się oferta na wszystkie spotkania fazy grupowej. Wskazuje ona, że zarówno w starciu z Holandią, jak również Austrią i Francją, to nasz przeciwnik ma większe szanse na zwycięstwo. Być może jednak takie położenie będzie odpowiednim dla reprezentantów Polski, którzy nie będą grali pod dodatkową presją. Przypomnijmy, że na poprzednich mistrzostwach Europy Polacy byli wskazywani na drużynę, która powinna wywalczyć awans, a ostatecznie zakończyło się wielkim blamażem.

Kto zostanie mistrzem Europy?

Zakłady bukmacherskie na comeon.pl już od dłuższego czasu mają gotową propozycję typów długoterminowych na mistrzostwa Europy na niemieckich boiskach. Głównym faworytem do zwycięstwa w tym turnieju jest reprezentacja Anglii, a także Francji. Anglicy dotarli do finału podczas ostatnich mistrzostw Europy, jednak przegrali w nim z Włochami. Francuzi z kolei doskonale zaprezentowali się podczas 2 ostatnich turniejów o mistrzostwo świata. Oba te zespoły mają składy naszpikowane gwiazdami, jednak w ostatnich latach nie udało im się zwyciężyć podczas Mistrzostwa Europy.

W gronie potencjalnych kandydatów do zwycięstwa w mistrzostwach Starego Kontynentu znajduje się również reprezentacja gospodarzy, czyli Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi w ostatnich miesiącach mieli sporo problemów i musieli również dokonać zmiany na stanowisku trenerskim, jednak ostatnia przerwa reprezentacyjna rozbudziła apetyty kibiców. Niemcy bardzo dobrze wypadli zarówno w starciu z Francją, jak i Holandią.

Warto również zwrócić uwagę na takie ekipy, jak chociażby reprezentacja Włoch, Holandii czy też Belgii. Swoje 3 grosze mogą dorzucić również Portugalczycy, którzy wygrali wszystkie mecze eliminacyjne. Aktualne szanse reprezentacji Polski na awans do fazy pucharowej nie są zbyt wysokie, dlatego też podobnie wyglądają przewidywania, jeśli chodzi o mistrzostwo Europy wywalczone przez biało-czerwonych. Polska jest jednym z zespołów, który ma najmniejsze szanse na osiągnięcie tego celu.

Co ciekawe, do roli czarnego konia na tym turnieju często wskazywana jest reprezentacja Austrii, z którą Polacy zmierzą się w fazie grupowej. Austriacy mają za sobą znakomite eliminacje, a w jednym z meczów podczas marcowego zgrupowania pokonali Turcję 6:1.

Sprawdź najciekawsze ogłoszenia na naszej stronie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej!

Loading

Reklama
Reklama