Imprezowe lato w Zgorzelcu

Wakacje tuż tuż…. Planując letni wypoczynek warto spojrzeć na imprezowy kalendarz naszego miasta. Szykują się koncerty, warsztaty, teatry, atrakcje dla małych i dużych. Nie przegapcie okazji!

You are currently viewing Imprezowe lato w Zgorzelcu

Dni Zgorzelca 2023

Lato zaczynamy od Dni Zgorzelca – 24/25 czerwca. Impreza jak zwykle zagości w amfiteatrze przy ulicy Parkowej 1 (przy MDKu). W sobotę, 24 czerwca, od godziny 17:00 sceną zawładną nasze lokalne talenty, a zwieńczeniem wieczoru będą występy Goosebumps i Verby. Z kolei w niedzielę będziemy bawić się w rytm muzyki takich gwiazd jak Rubens czy Lanberry.

 

 

Nie zabraknie wesołego miasteczka i parku rozrywki dla najmłodszych, stoisk gastronomicznych i kramików. Miejski Dom Kultury zaprasza również do obejrzenia wystaw przygotowanych specjalnie na  dni miasta. Są to m.in. wystawy malarskie Małgorzaty Sycz oraz pracowni Pod Kopułą, modelarstwa rekonstrukcyjnego, filatelistyki czy wystawy żywych kwiatów. Czekamy na Was podczas Dni Zgorzelca 2023.

ViaThea

Dwa tygodnie później, 6-8 lipca do Europa- Miasta wkracza znany zgorzelczanom festiwal teatrów ulicznych ViaThea. To już 27. odsłona organizowanego przez miasto Gorlitz festiwalu. Tradycyjnie, aby poznać szczegóły należy zakupić program, którego sprzedaż zasila budżet kolejnych edycji (dostępne już od 21 czerwca w MDKu). Możemy Wam tylko zdradzić, że w sumie zobaczymy 111 występów artystów z 17 krajów! W całkowicie bajkowy klimat i ekscytujące produkcje wprowadzą m.in. znane już publiczności festiwalowej grupy, polsko-ukraińska Pinezka i Grotest Maru. Spektakle po polskiej stronie Mostu Staromiejskiego odbędą się w piątek (7lipca) o 18:00 i 20:45 oraz w sobotę (8lipca) o 17:00 i o 18:15. Nie przegapcie ViaThea – obejrzyjcie spektakle z nami.

ViaThea

XXV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej

Z festiwalu teatralnego przeniesiemy się na festiwal piosenki greckiej. I to jubileuszowy! XXV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej odbędzie się w dniach 14-16 lipcaw amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Jak co roku na kilka dni Zgorzelec przeistoczy się w małą Helladę. Pierwszy koncert już w piątek w MDKu. Po nim uroczystości pod tablicą pamiątkową i wspólna polsko-grecka biesiada. Festiwalowe sobota i niedziela to koncerty gwiazd – fanom muzyki greckiej zaprezentują się m.in. Eleythepia Papamichail, Jorgos Papaisidorou czy Angelos Dioisiou. Polskim akcentem będą koncerty Kombi – Łosowski i zespołu Piersi! Nie zabraknie oczywiście konkursu Grand Prix dla najlepszych wykonawców, do którego jeszcze do 3 lipca przyjmowane są zgłoszenia! Τα λέμε!

Soundsystem Street Festiwal

Sierpień zaczynamy od Soundsystem Street Festiwal. 12 sierpnia, już po raz piąty, Przedmieście Nyskie przerodzi się w otwartą sceną muzyki alternatywnej. Pierwsze sound systemowe imprezy w Polsce odbywały się w latach  80-tych i 90-tych właśnie nad Nysą Łużycką! Nasz festiwal odkrywa na nowo moc pozytywnych wibracji płynących z muzyki reggae i dub. Wypatrujcie szczegółów i dajcie się ponieść muzyce.

JAKUBY 2023

Najważniejsza impreza roku w Europa- Mieście! JAKUBY – święto starego miasta & Altstadtfest jak zwykle w ostatni weekend wakacji. W dniach 25-27 sierpnia bawimy się po obu stronach Nysy Łużyckiej. Scena ludowa, scena klubowa, atrakcje dla dzieci, jarmark i uliczne animacje, tańce i koncerty muzyczne. Kolorowe kramy, instalacje, stroje. Przedmieście Nyskie zaprasza na niezwykłe spotkanie z historią, dawną sztuką i rzemiosłem. Czym jeszcze zaskoczy tegoroczny Jarmark Staromiejski?

JAKUBY

Muzyczne Piątki

Lato w mieście to także Muzyczne Piątki – klasyka, funky jazz, nowe brzmienia…. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na otwarte, bezpłatne koncerty na skwerze Popiełuszki zapraszamy: 30 czerwca, 21/28 lipca, 4/11/18 sierpnia. Start o godzinie 18:00.

#SeeYouInZgorzelec

Loading

Reklama
Reklama