Ile za loda Magnum płaci Niemiec, a ile Polak?

Polskie ceny od tych niemieckich mogą się różnić i nie jest to szokujące. Wyjątek stanowią sytuację, kiedy w naszych sklepach, za te same produkty musimy zapłacić zdecydowanie więcej niż nasi zachodni sąsiedzi. Tak było w przypadku popularnych lodów, który cena w Polsce była zdecydowanie zawyżona.

You are currently viewing Ile za loda Magnum płaci Niemiec, a ile Polak?

O cenach i jakości produktów w Niemczech w Polsce od powstają legendy. Niezmiennie wśród setek tysięcy Polaków panuje wynikające z zaszłości historycznych przekonanie, że u zachodniego sąsiada te same produkty są lepszej jakości. Z tego też powodu jesteśmy skłonniejsi wydać za nie znacznie więcej.

Tym samym nikogo nie dziwi znacząca przebitka cen produktów „pochodzących z Niemiec”. Są jednak przypadki, kiedy to sytuacja się odwraca i choć jakość produktów jest taka sama, to ich cena w Polsce jest mniej korzystna niż w przypadku niemieckich sklepów.

 

 

Tak też było w przypadku popularnych lodów możliwych do kupienia w jednym z polskich dyskontów. Jak zauważyli spostrzegawczy konsumenci, za podobny produkt w Niemczech, z tym że nie w pojedynczym egzemplarzu, a opakowaniu z aż 6 sztukami, należy zapłacić tylko dwukrotnie więcej.

Znane lody droższe w Polsce niż w Niemczech

Mowa tutaj o lodach na patyku Magnum Eis Almond, które, chociażby w popularnym markecie spożywczym Stokrotka w wersji Classic, kosztują 10 zł. Jednocześnie w niemieckich sklepach za ten sam produkt, ale w sześciopaku zapłacimy jedynie 4.99 euro, co oznacza nieco ponad 21 złotych.

Tym samym, za dokładnie tego samego loda co w Polsce, zapłacimy około 3,50 zł. Oznacza to, że cena w polskich dyskontach jest o ponad 60 proc. wyższa, względem tej w niemieckich. Warto dodatkowo podkreślić, że w Polsce niektóre produkty tej marki lodów są nieco zmniejszone ze względu na wysoką inflację, która wymuszała kolejne podniesienie cen.

Źródło: o2.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama